Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №319 від 22.11.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Січень 2026p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29
Лютий 2026p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29

Новини Рівне
QRcode

#Охорона праці

Щоб не сталося біди

Щоб не сталося біди

Несправне обладнання газифікованих котелень в опалювальний сезон може призвести до лиха

Праця займає головне місце в нашому житті: адже люди прагнуть мати роботу, яка б забезпечила їм матеріальне благополуччя. Але при цьому вони не завжди задумуються над тим, наскільки умови праці на конкретному робочому місці і виробництві в цілому гарантують їхню безпеку і найдорожче, що в них є, - життя.

- На жаль, - вважає технічний експерт із промислової безпеки з експертизи технологічних об’єктів газової промисловості державного підприємства “Рівненський експертно-технічний центр” Надія БОБРИК (на фото), - не всі роботодавці з належною увагою ставляться до проблем, пов’язаних із промисловою безпекою та охороною праці. Хочу звернути увагу на одну з них, але вкрай болючу - це експлуатація газифікованих котелень, які були і залишаються надзвичайно небезпечними.

У Рівненській області на промислових підприємствах в організаціях, установах та закладах соціально-побутового призначення експлуатується понад 210 газифікованих котелень, газове обладнання яких належить до переліку об’єктів підвищеної небезпеки, а роботи з їх експлуатації, відповідно, відносяться до робіт підвищеної небезпеки.

Питання експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки та виконання робіт підвищеної небезпеки регулюються Порядком видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів від 15 жовтня 2003 р. № 1631. Згідно з цими документами, роботодавець повинен одержати дозвіл на початок або продовження виконання видів робіт підприємства, діяльність якого пов’язана з виконанням робіт по експлуатації об’єктів, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

На сьогоднішній день, на жаль, не всі підприємства, організації, установи та заклади, які експлуатують такі об’єкти підвищеної небезпеки та виконують роботи підвищеної небезпеки, отримали відповідні експертні висновки та дозволи на їх експлуатацію і розпочали опалювальний сезон 2006-2007 рр. з газовим обладнанням котелень, яке не пройшло експертного обстеження і на експлуатацію якого не отримано належних дозволів.

Як показує аналіз минулого опалювального сезону, по Україні були нещасні випадки, пов’язані з експлуатацією газифікованих котлів, внаслідок яких загинули люди. Наприкінці опалювального сезону такий випадок трапився в Рівненській області. Так, у Здовбицькій ЗОШ І-ІІІ ступеня Здолбунівського району, де 19 березня цього року через отруєння чадним газом, що потрапив у приміщення котельні з продуктами спалювання газу, загинула 43-річна Лариса Субарська, яка працювала в даній котельні оператором газових котлів. Основна причина нещастя - так званий людський фактор. Службові особи Здовбицької ЗОШ не забезпечили належний контроль за безпечною експлуатацією газифікованої котельні.

- Таким чином, - констатує технічний експерт Надія Бобрик, - поки сам роботодавець повною мірою не усвідомить особисту відповідальність за безпеку на виробництві, яким він керує, кардинальні зміни навряд чи будуть. А тому жорсткий і повсякденний контроль за станом промислової безпеки на підприємствах, виробництвах - і, перш за все, на об’єктах підвищеної небезпеки - повинні забезпечувати роботодавці. Адже саме на них Законом України “Про охорону праці” покладено персональну відповідальність за створення безпечних умов праці.

ДП “Рівненський експертно-технічний центр”,

33028, м. Рівне, вул. Лермонтова, 7;

тел.: (0362) 62-07-59, факс: (0362) 26-58-90;

еmail: offiсе@drop.rovno.ua

22.11.2007Олесь ДУБОВИК


Переглядів: 1359

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1226 від 13.02.2026p.
¤ 
Перший ювілей пастора з Рівного

Перший ювілей пастора з Рівного

Пастор церкви "Христос є відповідь" Тарас Сень розповідає про свою місіонерську діяльність, який виповнилося п'ять років:

...

¤ 
1553 працює цілодобово: Рівне переходить на новий рівень комунікації з мешканцями

1553 працює цілодобово: Рівне переходить на новий рівень комунікації з мешканцями

У Рівному презентували роботу оновленої «Гарячої лінії Рівненської громади – 1553», яка покликана забезпечити оперативну, прозору та зручну взаємодію жителів із міською владою.

...

¤ 
Мобільні бригади обласної інфекційної лікарні надають допомогу важкохворим удома

Мобільні бригади обласної інфекційної лікарні надають допомогу важкохворим удома

У Рівненській обласній інфекційній лікарні РОР працюють дві спеціалізовані мобільні мультидисциплінарні паліативні команди (МДК), які надають комплексну допомогу пацієнтам із невиліковними захворюваннями безпосередньо за місцем їхнього перебування.

Йдеться про паліативну допомогу — лікування, що не спрямоване на одужання, а має на меті полегшення стану людини та покращення якості її життя. Таку підтримку можуть отримати пацієнти з онкологічними захворюваннями, після інсультів, із хронічною серцевою недостатністю, цукровим діабетом, деменцією, хворобою Альцгеймера та іншими важкими станами....





Найпопулярніші статті:

• Рiвне-Ракурс Популярна громадсько-політична обласна газета. Тираж 16 000 екз. на тиждень Передплатний індекс 23429 [0] (27435)
• Розшифровка аналізу крові: [841] (24287)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (22115)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (21478)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (21450)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (21274)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (21221)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (20988)
• Живи до ста! [965] (20964)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (20591)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (20242)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (20185)
• Допомога під час карантину [967] (17219)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (16681)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (16533)
• Бюджет і ми… [965] (16223)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (16183)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (15963)

ТОП-15 свіжого номера:

• Перший ювілей пастора з Рівного (1047)
• Хто і на яких умовах може пролікуватися в Корецькій водолікарні (739)
• Розвідники ГУР МО отримали потужні зарядні станції від волонтерів «Української команди» (724)
• Мобільні бригади обласної інфекційної лікарні надають допомогу важкохворим удома (221)
• Як безпечно користуватися газовою поверхнею (220)
• «Українська команда» продовжує допомагати нашим захисникам (207)
• 20-й армійський корпус отримав машину «швидкої допомоги» від «Української команди» (200)
• Як вибрати вбудовану мікрохвильовку (89)
• «Українська команда» передала партію дронів батальйону «Свобода» на один з найгарячіших напрямків (69)
• 1553 працює цілодобово: Рівне переходить на новий рівень комунікації з мешканцями (57)
• «Сердечні» булочки (54)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2026 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"