Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №523 від 20.10.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Січень 2026p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29
Лютий 2026p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29

Новини Рівне
QRcode

#Консультація

Лінивий кишківник - біда організму

До закрепів призводить сидяча робота, стреси й неправильне харчування. За оцінкою медиків, на цю недугу страждає майже 90% дорослого населення. Люди хворіють, але до лікарів здебільшого не звертаються, бо - соромно.

Однак стидатися не потрібно, як будь-яке інше захворювання, закрепу простіше запобігти, ніж лікувати його наслідки. А вони, між іншим, можуть бути дуже серйозними і навіть загрозливими для життя. Якщо вміст кишківника вчасно не видаляється, він спресовується, гниє, утворює калове каміння. Токсини з кишківника отруюють організм. З’являється висипання на шкірі, нігті стають ламкими, волосся - тьмяним тощо. Накопичені калові маси можуть спричинити навіть розрив кишок.

Спричинені закрепами проблеми зі здоров’ям має кожен третій, однак не всі здогадуються про їхні причини. Закреп - це коли протягом місяця-двох стул буває рідше, ніж три рази на тиждень. Його причини різноманітні - сидяча робота, відсутність рухової активності, часті стреси, брак у меню клітковини, вживання недостатньої кількості рідини, різноманітні захворювання (як ось, підшлункової або щитоподібної залози), зловживання ліками і навіть ігнорування своїх природних потреб. Якщо не відгукуватися на поклик кишківника, він перестане посилати відповідні імпульси у головний мозок, відтак стане млявим і лінивим. Причиною закрепу може бути навіть перенасичення організму калієм тощо.

Основні причини закрепів:

• Вживання в їжу рафінованих, перероблених продуктів, бідних на клітковину (біле борошно, цукор, шліфований рис, ковбаси з різними консервантами та добавками тощо).

• Малорухливість. Гіподинамія - далеко не безневинне явище, як це здається багатьом. Вона погіршує процес кровообігу, постачання клітин поживними речовинами, виведення шлаків, що створює підґрунтя для розвитку багатьох хвороб.

• Погана екологія. Забруднені шкідливими речовинами повітря, вода, ґрунт можуть спричинити захворювання кишківника (коліти, поліпи тощо). Ці недуги часто супроводжуються закрепами. Зважаючи на розмаїття ймовірних причин, з’ясувати справжню має лікар. Самолікування, у тому числі вживання послаблювальних рослинного або хімічного походження, може бути небезпечним, якщо кишківник не працює через пухлину або якусь хірургічну патологію.

Щоб кишківник працював, як годинник

Пийте не менше 2-2,5 літра рідини на день. Ліпше віддати перевагу чистій воді, та загальний обсяг рідини може бути включно з чаєм, кавою, першою стравою. Щоб уранці запустити кишківник, лікарі радять натще випивати склянку чистої холодної води.

Включіть у меню клітковину. Насамперед, це фрукти й овочі у сирому вигляді. Клітковини дуже багато у гарбузі, у пшеничних висівках (у разі їх споживання потрібно збільшити прийом рідини). Харчові волокна містить чорнослив, вівсянка, груші, яблука. Корисно їсти розсипчасті каші, наприклад, гречану.

Збільшіть фізичну активність. Корисно ходити пішки, бодай підніматися пішки по сходах, робити гімнастику, фіззарядку. Ходіння на місці, високо піднімаючи коліна, присідання, вправа “велосипед”, лежачи на спині, качання преса - вправи, які допомагають запобігти закрепам, оскільки вони допомагають тримати у тонусі передню стінку живота. Займатися гімнастичними вправами потрібно щодня не менше 20 хвилин.

Смійтеся на здоров’я. Сміх запобігає закрепам з різних боків. По-перше, під час сміху живіт рухається й мимоволі масується кишківник. Друге, він допомагає звільнитися від стресу. Внаслідок тривалого напруження відбувається збій у роботі нервової системи. Імпульси блокуються і, як наслідок, виникає закреп.

Остерігайтеся шкідливостей. Алкоголь, надмірна кількість кави, шоколаду, суха їжа шкодять кишківнику. У переліку шкідливостей рафінована олія. Вона утворює у шлунку плівку, що утруднює перетравлювання вуглеводнів і білків. Нерафінована олія шкідливої дії не має.

Не напружуйтеся. Інакше ризикуєте мати геморой, анальні тріщини. Напруження під час дефекації може спровокувати підвищення артеріального тиску і зменшити частоту серцебиття.

Дотримуйтеся режиму. Лягати спати потрібно в один і той же час. Таким чином ви будете вранці вчасно прокидатися, щоб не поспішаючи поснідати і опісля відвідати туалет.

Тренуйте кишківник. Кишки можна “дресирувати”. Після сніданку потрібно йти до туалету, навіть якщо немає позиву, побути там, але не напружуватися. За якийсь час кишківник звикне до режиму.

Не ігноруйте позиви. Дотримуйтеся правила: “Якщо кишка кличе, йди їй назустріч, як на найважливішу зустріч дня”.

20.10.2011Тетяна ХВИЛЬ


Переглядів: 1443

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1226 від 18.02.2026p.
¤ 
Перший ювілей пастора з Рівного

Перший ювілей пастора з Рівного

Пастор церкви "Христос є відповідь" Тарас Сень розповідає про свою місіонерську діяльність, який виповнилося п'ять років:

...

¤ 
1553 працює цілодобово: Рівне переходить на новий рівень комунікації з мешканцями

1553 працює цілодобово: Рівне переходить на новий рівень комунікації з мешканцями

У Рівному презентували роботу оновленої «Гарячої лінії Рівненської громади – 1553», яка покликана забезпечити оперативну, прозору та зручну взаємодію жителів із міською владою.

...

¤ 
Мобільні бригади обласної інфекційної лікарні надають допомогу важкохворим удома

Мобільні бригади обласної інфекційної лікарні надають допомогу важкохворим удома

У Рівненській обласній інфекційній лікарні РОР працюють дві спеціалізовані мобільні мультидисциплінарні паліативні команди (МДК), які надають комплексну допомогу пацієнтам із невиліковними захворюваннями безпосередньо за місцем їхнього перебування.

Йдеться про паліативну допомогу — лікування, що не спрямоване на одужання, а має на меті полегшення стану людини та покращення якості її життя. Таку підтримку можуть отримати пацієнти з онкологічними захворюваннями, після інсультів, із хронічною серцевою недостатністю, цукровим діабетом, деменцією, хворобою Альцгеймера та іншими важкими станами....





Найпопулярніші статті:

• Рiвне-Ракурс Популярна громадсько-політична обласна газета. Тираж 16 000 екз. на тиждень Передплатний індекс 23429 [0] (27670)
• Розшифровка аналізу крові: [841] (24357)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (22421)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (21769)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (21751)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (21570)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (21527)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (21287)
• Живи до ста! [965] (21262)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (20892)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (20545)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (20215)
• Допомога під час карантину [967] (17247)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (16717)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (16561)
• Бюджет і ми… [965] (16250)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (16211)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (15989)

ТОП-15 свіжого номера:

• Перший ювілей пастора з Рівного (1140)
• Хто і на яких умовах може пролікуватися в Корецькій водолікарні (836)
• Розвідники ГУР МО отримали потужні зарядні станції від волонтерів «Української команди» (773)
• Яблучні млинці (491)
• Мобільні бригади обласної інфекційної лікарні надають допомогу важкохворим удома (437)
• Як безпечно користуватися газовою поверхнею (293)
• «Українська команда» продовжує допомагати нашим захисникам (261)
• 20-й армійський корпус отримав машину «швидкої допомоги» від «Української команди» (258)
• Як вибрати вбудовану мікрохвильовку (164)
• «Українська команда» передала партію дронів батальйону «Свобода» на один з найгарячіших напрямків (149)
• «Сердечні» булочки (138)
• «Українська команда» передала партію потужних зарядних станцій батальйону безпілотних систем «Хорт» (130)
• 1553 працює цілодобово: Рівне переходить на новий рівень комунікації з мешканцями (116)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2026 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"