Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №926 від 15.08.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Квітень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Травень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс добрих порад

Що треба знати про сидерати

Що треба знати про сидерати

Користь зелених добрив неможливо переоцінити. Вони поліпшують структуру ґрунту, збагачують його живильними речовинами, насичують азотом, зупиняють ерозійні процеси, придушують ріст бур’янів, розмноження шкідників і хвороб, сприяють активній життєдіяльності дощових хробаків і корисних мікроорганізмів… І все це при мінімальних витратах праці та фінансових вкладеннях!

Саме з цієї причини про сидерати усе більше говорять і усе більше рекомендують їх до використання. Однак, як у будь-якої справи, у їхнього застосування є свої тонкості.

Вплив різних культур

Визначаючись із тим, що висіяти на своїх грядках у якості сидератів, не варто йти шляхом «навмання», адже кожна культура, використовувана як зелене добриво, має здатність підсилити той або інший ефект поліпшення ґрунту.

Так, якщо існує потреба в профілактиці грядок від парші, нематоди, різного роду гнилей і дротянки - відмінним вибором стануть гірчиця біла, редька оліїста, рапс, овес і чорнобривці.

На важких ґрунтах добре «попрацюють» як розпушувачі фацелія однолітня, лядвенець рогатий, редька, овес, вика, жито, гірчиця, рапс і гречка.

Для ефекту «два в одному» (розпушення і збагачення мінералами) гарні бобові - вони не тільки насичують верхні шари ґрунту фосфором і азотом, але й сприяють поліпшенню його структури.

Гречку, вику, люцерну й фацелію вирощують і для одержання великої кількості вегетативної маси, використовуваної для мульчування.

Боби кормові висівають для зниження кислотності ґрунту. А сильно ароматні культури (чорнобривці, люпин, буркун, фацелію, рапс і гірчицю білу) ще й з метою відлякування від грядок шкідників.

Як отримати максимальний ефект

Перше, з чого необхідно почати, розглядаючи принципи вирощування і застосування сидератів - це те, що дані культури можна та потрібно вирощувати весь сезон, не залишаючи грядки порожніми. Тому що строки їхньої посадки не обмежені, ними можна засівати землю ранно навесні, наприкінці весняного сезону, улітку та після збирання основного врожаю.

Зрізати сидерати необхідно у фазі бутонізації. Саме в цей період рослини ще не мають твердого стовбура і здатні добре розкладатися. При цьому їхні корені у жодному разі не перекопують, а вегетативну масу залишають на поверхні землі в якості мульчі.

Зрізка сидератів має вироблятися за два тижні до посадки основних культур. Це дозволяє уникнути зайвого накопичення в ґрунті колінів (шкідливих для рослин кореневих виділень), вимити ті, що встигли накопитися, і дає можливість розкластися залишкам кореневої системи, які залишилися в землі, що істотно поліпшує структуру родючого шару.

Якщо сидерати застосовуються із закладенням у ґрунт, то заорювати їх необхідно на глибину не більше 8 см на важких ґрунтах і на 12-15 см на легких. При цьому зрізка зеленого добрива може відбуватися й у момент цвітіння - більш груба зелена маса дає більший вихід органіки, більш молода - азоту. Висадження основних культур після такого застосування здійснюються не раніше чим через 2-4 тижні, залежно від зрілості стебел сидерата, що зашпаровується в ґрунт.

У регіонах з пізніми поворотними заморозками сидерати використовують і як живу кулісу від морозів. Для цього розсаду овочів висаджують прямо по сидеральній культурі, а після того, як загроза низьких температур мине, зелені добрива зрізують і застосовують у якості мульчі.

Гарні сидерати й там, де йде боротьба з ерозією ґрунту. Висіяні щільним килимом, вони перешкоджають не тільки вимиванню, але й вивітрюванню родючого шару.

Застосовуються сидеральні посіви і для придушення бур’янистих рослин. Для цього ними засівають проблемні ділянки до посадки основних культур. При цьому добре чергувати види зеленого добрива, тим самим впливаючи на різні аспекти поліпшення ґрунтових показників.

Агротехніка

Висівання сидератів може вироблятися в різний термін, залежно від необхідності.

При виборі сидеральної культури обов’язково враховується попередник (хрестоцвітні не сіють після хрестоцвітних і т.д.).

При посіві насіння застосовується метод суцільного розкидання, з явним загущенням (причому у весняний термін більше, в осінні трохи менше).

Полив зелених добрив виробляється з орієнтиром на природні потреби культури, як при вирощуванні її на основний урожай.

Для більш швидкого розкладання зрізаної зеленої маси сидератів гарна обробка мульчі препаратом «Сяйво».

І ще... Приймаючи рішення вирощувати сидеральні культури потрібно знати про те, що максимальний ефект від їхнього застосування проявляється не відразу, а на 2-3 рік, і триває до 5 років.

15.08.2019


Переглядів: 1899

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1216 від 07.05.2025p.
¤ 
Кличко обговорив з представниками дипмісій 38 держав подальшу допомогу Україні та реалізацію міжнародних проєктів

Кличко обговорив з представниками дипмісій 38 держав подальшу допомогу Україні та реалізацію міжнародних проєктів

Мер Києва Віталій Кличко провів зустріч з представниками дипломатичних місій 38 країн світу

Йшлося про подальшу допомогу Україні та участь іноземних інвесторів у реалізації великих проєктів. Про це Кличко повідомив у своєму Telegram-каналі...

¤ 
Віталій Кличко від громади столиці передав понад тисячу дронів 27 бригаді НГУ

Віталій Кличко від громади столиці передав понад тисячу дронів 27 бригаді НГУ

Столична громада передала чергову велику партію дронів 27 бригаді НГУ. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко

«Від громади столиці бійцям на фронт вирушила чергова партія вкрай необхідної допомоги. 27-й окремій Печерській бригаді Нацгвардії України передав 1100 мультироторних систем. Це FPV-дрони різних типів — і нічні, і 8 та 10 дюймів», - повідомив Віталій Кличко...

¤ 
Морозиво 2025: нові смаки, текстури та культурні відтінки

Морозиво 2025: нові смаки, текстури та культурні відтінки

Морозиво вже давно стало не просто десертом – це справжня культура.

У 2025 році виробники вражають не лише креативом, а й увагою до локальних смаків, екотрендів та мультисенсорного досвіду....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (23107)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (19037)
• Допомога під час карантину [967] (16160)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15967)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15665)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15577)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15509)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (15456)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (15442)
• Живи до ста! [965] (15377)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (15312)
• Бюджет і ми… [965] (15266)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (15167)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (15158)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14992)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14932)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14767)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14635)

ТОП-15 свіжого номера:

• Кличко обговорив з представниками дипмісій 38 держав подальшу допомогу Україні та реалізацію міжнародних проєктів (807)
• Кличко бере участь у Конгресі Європейської народної партії: «Голос України має звучати нині на всіх міжнародних платформах» (743)
• Морозиво 2025: нові смаки, текстури та культурні відтінки (635)
• Кличко відвідав 7 бригад на Донбасі та Харківщині та передав допомогу від громади Києва (561)
• Віталій Кличко від громади столиці передав понад тисячу дронів 27 бригаді НГУ (318)
• Віталій Кличко передав від громади Києва 72 бригаді 900 дронів, модифікованих під потреби підрозділу (253)
• Чи буде вода в кранах у рівнян? (192)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"