Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №817 від 06.07.2017p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Червень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Липень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Слово професіонала

Скупий платить двічі!

Скупий платить двічі!

Олександр ЛЯШУК: «Завдання ріелтора - максимально убезпечити від всіляких ризиків обидві сторони»

В Україні різко зросла кількість квартирних афер, тож експерти радять бути більш пильними, здійснюючи будь-які операції з нерухомістю. Адже аферисти активізувалися не тільки в сегменті купівлі-продажу, а й на орендному ринку. Гроші наперед, «інформаційні послуги», підставні господарі квартири - які тільки способи не використовують шахраї, щоб отримати заповітні гроші та залишити орендаря ні з чим. Зняти пристойне житло в столиці або іншому місті за невеликі гроші - доволі нелегке завдання. Інтернет переповнений оголошеннями про здачу в оренду будинків, квартир і кімнат. Як не потрапити в пастку при пошуку житла - про найбільш часті та типові випадки шахрайства при здачі квартири в оренду, а також про те, як вберегти себе від можливої афери, «Рівне-Ракурсу» розповідає голова Рівненського регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості України, директор АН «Цитадель» Олександр ЛЯШУК (на фото).

«Престижні та надійні агентства нерухомості застави не вимагають»

- Телефонуєте, а там вам пропонують переказати на картку кілька сотень гривень, лише потім дадуть номер телефону власника квартири, - це якраз і є найпоширенішою аферою, - наголошує пан Олександр. - Також існують сайти, що пропонують купити так званий «абонемент», після якого вам будуть «відкривати» номери телефонів власників квартир. Закрити такі сайти може хіба що податкова служба. Але в будь-якому разі потрібно розуміти, що престижні та надійні агентства нерухомості так не роблять - грошей у вигляді застави ніхто не вимагає. У часи економічної кризи та нестабільності валютного курсу вже традиційно зростає кількість квартирних аферистів. Насторожити передусім повинна вимога оплати за послуги до того, як відбулася угода про оренду.

Ціни на подібні «послуги» - найрізноманітніші. В основному беруть, скільки совість дозволить: від 200 до 1500 гривень. Варто сказати, що ця схема вже досить стара, і більшість людей все-таки відразу помічають, що це чистого вигляду шахрайство. Але раз схема діє і далі, значить, є і ті, кого квартирні аферисти обманюють. Тому потрібно бути дуже обережним і враховувати всі ризики. Справа ще й у тому, що статистику таких випадків складно вивести, адже далеко не кожен потерпілий заявляє про них у поліцію. Дуже сумно також і те, що такі шахраї очорнюють образ тих, хто до роботи ріелтора підходить професійно. Адже насправді завдання ріелтора - максимально убезпечити від всіляких ризиків обидві сторони.

«Кожен необдуманий крок може спричинити великі фінансові втрати»

- Ще одна поширена схема, - вважає експерт, - підставні господарі квартири. Знявши житло подобово, аферисти швидко роблять собі дублікати ключів та приводять у квартиру тих, хто хоче орендувати її на тривалий термін, укладають договір і тут же зникають. В кінці дня або навіть через декілька годин у квартиру приходить справжній її господар. На превеликий подив орендаря і власника, виявляється, що обидва повірили шахраєві. Як правило, ошукані орендарі навіть без частки сумніву віддають «власнику» гроші за два місяці, а це - досить значна сума, особливо в економічно складні часи. Мало того, кілька років тому в Києві поширювали інформацію про те, що одна аферистка не тільки видавала себе за власника житла, а і обкрадала квартири. На жаль, в Україні не тільки не впроваджена, але і навіть не розроблена чітка схема захисту постраждалих орендарів.

Тому варто потурбуватися і убезпечити себе заздалегідь. Багато воліють не користуватися послугами агентств нерухомості і шукають квартирантів безпосередньо. Здебільшого, на такі пошуки йде досить багато часу. До того ж, власник квартири, не знаючи специфіки складання договорів, може укласти небезпечну для себе угоду. Багато побоюються мати справу з агентствами нерухомості, вважаючи за краще заощадити кошти. Але іноді, як кажуть, «скупий платить двічі». Цей принцип дуже характерний саме для сфери нерухомості, де кожен необдуманий крок може спричинити великі фінансові втрати. Не прописавши всі нюанси в договорі, обидві сторони так чи інакше йдуть на ризик.

«Передбачити і врахувати всі нюанси, щоб ризики були мінімальними»

- Справжні агентства знають, яким чином передбачити та врахувати всі нюанси, щоб ці ризики були мінімальними, - запевняє Олександр Ляшук. - До того ж, якщо треба здати квартиру швидко, то ріелтор знайде квартирантів за найкоротший термін. З іншого боку, не варто вірити тим оголошенням про здачу квартири, де зазначено «без посередників» - згодом раптом виявляється, що це дійсно посередник. І тим більше, якщо номер телефону власника вам обіцяють дати пізніше, а спочатку ж пропонують проїхати подивитися квартиру без нього.

Надійні агентства не приховують, що вони надають послуги з пошуку квартири. Зазвичай все виглядає так: спочатку приходимо на об’єкт, обговорюємо всі нюанси, укладаємо договір і лише потім можлива оплата послуг. За кілька днів до цього власник квартири, звичайно ж, може прийти до в офіс ріелтора, щоб дати оголошення про пошук квартирантів. Здавалося б, всі документи на право володіння квартирою пред’явлені, договір підписаний і орендар вселився в омріяне житло. Але через якийсь час можуть виникнути додаткові «нюанси».

Інші негаразди, які виникають як під час здачі квартири, так вже і через місяці або навіть роки після укладення угоди, пов’язані не так з шахрайством, як з «людським чинником». Іноді господарі йдуть на хитрість, щоб під різними приводами не віддавати заставу, взяту ними за останній місяць проживання в квартирі.

Мені відомий випадок, коли господиня квартири навідріз відмовилася повернути заставу - частину тієї суми грошей, яку квартирант традиційно платить за перший та останній місяць проживання в квартирі. Мотивувала тим, що їй «занадто пізно» повідомили про виселення, і вона не мала часу підшукати нових орендарів. Хоча орендарі самі шукали собі заміну, а господиня з ними то не хотіла, то не мала часу бачитися. Таким чином була знайдена «причина» не віддавати чималеньку суму грошей. Як мені сказали, в договорі цього моменту прописано не було. А якщо би були вказані умови повернення цих грошей, такий випадок можна було би передбачити. А так - квартиранти просто нікому не можуть довести, що вони цю суму віддали.

«Документи обов’язково повинні бути підписані обома сторонами»

- Іноді власник раптом починає вимагати гроші заздалегідь, мотивуючи таке прохання поганим фінансовим станом і непередбаченими витратами, - продовжує експерт. - У такому разі раджу також вказати в договорі терміни виплати грошей за оренду. При пошуку квартири в оренду варто обговорити з господарем те, як буде здійснюватися ремонт побутової техніки в разі її поломки. Це вже залежить від випадку. Наприклад, квартиранти часто кажуть: «Я тут живу, я користуюся, я буду лагодити». Але іноді лагодить і власник. Власники також придумують різні хитрощі, щоб не оплачувати різні побутові витрати. У будь-якому випадку, якщо таке трапляється, завжди апелюйте до укладеного договору. Мовляв, ось, дивіться, тут ми все прописали, не придумуйте.

Багато хто впевнені, що договір про оренду житла обов’язково потрібно завірити у нотаріуса, і лише тоді він буде дійсний. Звичайно, завірити документ можна. Але якщо раптом дійде до суду, то ця інстанція приймає до уваги і незавірені документи. Єдиний нюанс - вони обов’язково повинні бути підписані обома сторонами. Підписувати всі документи бажано при свідках.

У багатьох випадках таким свідком є ріелтор, але іноді приходять друзі або члени родини з обох сторін. Більшість квартирних афер реалізувати легко, якщо орендар підходить до пошуку необхідної йому квартири занадто довірливо. До моменту, поки орендарі будуть повністю розраховувати лише на порядність господаря квартири і не будуть просити пред’явити необхідні в таких випадках документи, квартирні шахраї будуть процвітати.

«Найкраще приходити на укладення угоди якщо не з юристом, то зі свідком»

- Універсальна порада, яку можна дати потенційним орендарям, - це просити показати документи, які підтверджують, що квартира належить цій людині, - зауважує Олександр Ляшук. - Якщо ж вам показують тільки копію документів, та при цьому ще й не дають її вам в руки, ви маєте підстави, як мінімум, запідозрити недобре. Найкраще приходити на зустріч з укладення угоди якщо не з юристом, то зі свідком. Тоді буде більше шансів, що ваш друг чи родич помітить можливу «пастка», яку ви могли залишити без уваги. Що стосується документів, які вам будуть показувати, - варто врахувати ще один чинник. Наприклад, вам можуть показати документи про реєстрацію або прописку тої або іншої людини в цій квартирі. Але це ще не означає, що квартира їй не належить, адже прописати в ній можуть не тільки власника.

Якщо ж у квартирі прописані кілька людей, краще взяти письмовий дозвіл про оренду і в них. Адже існує норма, згідно з якою якщо один з прописаних в квартирі людей проти того, щоб її здавали, то договір оренди може вважатися недійсним. Наведу приклад. Нещодавно ми укладали договір про оренду трикімнатної квартири, в якій прописані жінка та її син, і належить вона синові. Коли ми знайшли бажаючих зняти квартиру, на укладання сторонами угоди прийшли обидва господарі. Вони підтвердили, що обидва не проти здачі квартири в оренду. Таким чином, питання одразу відпало. Тут все залежить від сумлінності власників квартири. Краще один раз сходити на зустріч усім, хто прописаний у квартирі, ніж потім кожному з них окремо давати дозвіл на оренду.

Агентства нерухомості Рівного – члени Асоціації фахівців з нерухомості України

АН «Абсолют»

АН «Адреса»

АН «Атлас Україна»

АН «Берегиня»

АН «Борислава»

АН «Галерея нерухомості»

АН «Гід Ріелті»

АН «Домініон»

АН «Експерт HOME»

АН «Золотий Ключик»

АН «Кадет СВС»

АН «Кварталъ»

ТОВ «Компанія Ідеал Груп»

АН «Максимум»

АН «Манхеттен»

АН «Масштаб»

АН «Естрим»

АН «Партнер»

АН «Простір»

ЦН «Проспект Рівне»

ЦН «Профіестейт»

АН «Три-САМ»

АН «Фаворит»

АН «Фортуна»

АН «Цитадель»

АН «Швидкість»

АН «FiMaxEstate»

АН «GALT»

АН «Quickly consulting»

06.07.2017


Переглядів: 1564

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1225 від 02.07.2025p.
¤ 
Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»

Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»

Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.

Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....

¤ 
Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у Карпати

Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у Карпати

Діяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.

Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....

¤ 
У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів

У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів

На Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.

Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (23340)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (19281)
• Допомога під час карантину [967] (16410)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (16175)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15908)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15801)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15753)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (15722)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (15717)
• Живи до ста! [965] (15601)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (15552)
• Бюджет і ми… [965] (15482)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (15419)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (15388)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (15203)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (15161)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14990)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14859)

ТОП-15 свіжого номера:

• «Це відзнака всього народу України», – Кличко у Франкфурті отримав престижну премію за права людини (1192)
• ChampionCasino — Ліцензована Платформа для Українських Гравців (1155)
• Група «Гюрза» отримала чергову автівку для бойових завдань від волонтерів «Української команди» (1107)
• Віталій Кличко передав допомогу від столичної громади двом військовим підрозділам – понад 2300 дронів та системи РЕБ (947)
• У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів (346)
• Вартість манікюру: що входить у послугу та як не переплатити (324)
• Ексклюзивний Верифікаційний Бонус ChampionCasino - Дізнаємося Деталі (320)
• Як знайти якісні курси англійської мови: універсальні поради для вибору (304)
• Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…» (239)
• УДАР запропонував законопроєкт, який захищає демократію на рівні місцевого самоврядування (168)
• Векторна чистка зубів щадний спосіб догляду за яснами (148)
• Бізнес англійська чому це ключ до міжнародної кар'єри (137)
• Ремонт квартир під ключ: переваги та особливості (135)
• У Рівному консультуватимуть фахівці Інституту серця МОЗ України (123)
• Віталій Кличко передав на фронт ще 2400 дронів та 5 вантажівок (115)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"