Його створення стало можливим завдяки реалізації на Рівненщині проекту Світового банку. Центр об’єднав у собі декілька відділень кардіологічного профілю, що дозволить поетапно надавати медичну допомогу пацієнтам.
«Більше половини дорослого населення Рівненщини має хвороби серцево-судинної системи. Приблизно 10 тисяч жителів області щороку помирають через це. Тому держава ставить завдання створити умови для покращення здоров’я українців. Окрім медреформи, маємо іще один потужний інструмент, партнера – Світовий Банк. Завдяки великій роботі, яку проробила команда проекту та обласного управління у Рівному, почав працювати серцево-судинний Центр», - наголосив голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко на відкритті Центру.
На базі відділення інтервенційної радіології встановлено сучасний агіографічний комплекс, який дає можливість проводити втручання пацієнтам з серцево-судинною паталогією, використовувати сучасні методики візуалізації.
Як розповів керівник групи впровадження проекту на Рівненщині Сергій Рибачок, важливо, що ангіолабораторія буде працювати в режимі 24/7 – тобто максимальна доступність.
Окрім сучасного ангіографу, придбано єдиний в області сучасний кардіологічний УЗД Сканер експерт класу, а це значно покращить діагностику уражень серця. До цього часу жителі області змушені були їхати до Києва для проведення таких обстежень.
З обласного бюджету на облаштування приміщення Центру спрямували 2,7 мільйонів гривень. Вартість агіографічного комплексу склала майже 720 тисяч доларів. У цілому для забезпечення обладнанням Центру проектом Світового банку було спрямовано 1 мільйон доларів.
За гроші держбюджету для роботи Центру закуплено 260 кардіологічних стентів, ще 720 придбають в рамках проекту Світового банку.
Наступною ціллю буде відкриття серцево-судинного Центру у Сарнах, який функціонуватиме як відділення обласної клінічної лікарні та дозволить вчасно надавати допомогу хворим з північних районів.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |