Недостатнє заповнення втрачених волосин і поступове їх порідіння є ознакою захворювання волосся (часто внаслідок порушення діяльності нервової, ендокринної систем, обміну речовин). У цьому разі потрібно розпочати масаж волосистої частини голови, втирати лікувальні засоби, застосовувати лікарські рослини.
Збір для зміцнення волосся: кореневище аїру, кореневище лопуха – по 1 частині, шишки хмелю – 4 частини. Залити 5 ст. л. суміші 1 л води. Кип’ятити 10-15 хв. Мити голову тричі на тиждень.
У разі випадання волосся застосовують відвар коренів лопуха: 10-20 г сухих подрібнених коренів залити 1 склянкою окропу й кип’ятити 10-15 хв. Охолодити й втирати щодня в шкіру голови. Можна приготувати й лопухову олію: 70 г свіжих коренів лопуха настояти протягом доби у 200 мл соняшникової чи вазелінової олії. Потім варити 15 хв, процідити. Втирати в шкіру голови за 1-2 години до миття волосся.
Як засіб для зміцнення волосся використовують свіжу кашку цибулі ріпчастої з додаванням соку лимона. На невеличку цибулину беруть 1 ч. л. соку. Цю суміш втирають ваткою в шкіру голови.
Настій ромашки лікарської: 100 г ромашки залити 0,5 л окропу, настояти 30-40 хв, процідити. Додати чайну ложку соку лимона. Цим настоєм прополоскати волосся після миття.
Рекомендують мити голову відваром кропиви дводомної (можна жалкої): 100 г подрібненого листя кип’ятити протягом 30 хв у суміші з 0,5 л столового оцту. Цим відваром миють голову без мила чи протирають шкіру голови змоченою в ньому ваткою. У разі випадання волосся, за сухої лупи втирають у шкіру голови суміш квітів календули (100 г) і маслинової олії (50 мл).
Як правило, до засобів догляду за волоссям у разі випадання додають речовини, що мають подразнювальну дію (перець стручковий червоний, хінін), які сприяють посиленню кровообігу та живленню волосяних мішечків. Крім того, в їжу вводять вітаміни Е і F, котрі сприяють росту волосся. Варто зазначити, що для досягнення ефекту потрібен повноцінний сон, легка, багата на вітаміни й мікроелементи їжа, прогулянки та відпочинок.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |