Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №884 від 25.10.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Червень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Липень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс добрих порад

Чому садити аґрус краще восени та як це правильно робити

Чому садити аґрус краще восени та як це правильно робити

Хочете посадити на ділянці новий сорт аґрусу? Або необхідно перенести дорослий плодоносний кущ на нове місце? Робіть це восени!

Отже, які переваги дає осіння посадка? По-перше, у прохолодну погоду аґрус краще вкорінюється. Достаток тепла та сонячного світла запускають процес вегетації: рослина нарощує зелену масу, намагається зацвісти й дати плоди. В осінній період, навпаки, саджанцю не доведеться витрачати сили на відрощування листя або цвітіння. Тому всю свою енергію він направить на розвиток кореневої системи. Коріння аґрусу активно розростається при температурі +10 - +12°С вдень і +5 °С уночі. 

Кажуть, що при осінній посадці приживаються від 80 до 90% саджанців. 

По-друге, восени в розплідниках багатий вибір посадкового матеріалу. Власні живці й відводки за минуле літо саме підростають до повноцінного саджанця з розвиненим корінням. Та й сусіди охочіше діляться відростками, коли час плодоносіння пройшов. 

По-третє, велика кількість органічних відходів. Із завершенням дачного сезону на городі з’являється зайва органіка: попіл, бадилля, солома, листя. До цього часу може дозріти швидкий компост. Увесь цей достаток можна закладати в посадкові ями, обходячись без промислових добрив. 

Нарешті, восени простіше знайти час і місце для посадки аґрусу. Навесні на городі турбот повний рот, до аґрусу можуть просто руки не дійти. Зате восени, коли основні врожаї вже зібрані, саме час зайнятися плодовими кущами. 

Парочка мінусів в осінньої посадки теж є. У першу чергу, це раптові перепади температур. Різкий перехід від тепла до холоду може призупинити вкорінення молодого куща. Тоді зиму він навряд чи переживе. 

Ще один недолік - імовірність затяжних дощів. Аґрус не любить надлишку вологи, тому саджанець може легко загнити й загинути. 

Загалом, ризики є, але вони не настільки великі, щоб відмовитися від посадки аґрусу восени при сприятливому прогнозі погоди. 

Строки посадки

Осінь осені різниця: десь у вересні купаються, ну а комусь доводиться обігрівач у квартирі включати. Тому приблизні строки висадження аґрусу в різних регіонах будуть відрізнятися. Так на півдні України аґрус можна сміливо саджати із середини жовтня до кінця листопада. У північній і центральній частинах країни оптимальним строком посадки вважається початок жовтня.

Звичайно, головним орієнтиром при виборі дати посадки був, є та буде довгостроковий прогноз погоди. Саджанці потрібно встигнути висадити за місяць до настання стійких холодів. Інакше їм бракуватиме часу, щоб “ухопитися за землю”. 

Вибираємо саджанець

Вибираючи саджанець аґрусу, треба пам’ятати: чим молодше саджанець, тим скоріше він адаптується на новому місці. Тому для посадки краще взяти саджанці не старше двох років. Наземна частина має являти собою 3-4 рівних гнучких пагони 25-30 сантиметрів у висоту. 

Гарний саджанець має сіро-коричневий колір кори (не чорний, не зелений) без ушкоджень, ознак хвороби або гниття. Як мінімум три жовтуваті довгі (15 сантиметрів) напівздеревілих кореня і безліч дрібних мичкуватих корінців - ось основа гарної кореневої системи майбутнього куща. 

Свої власні саджанці, вирощені із живців або відводків, теж можна оцінювати за цими критеріями. 

Вибираємо місце

У принципі, аґрус невибагливий. Він росте майже скрізь, на будь-яких типах ґрунту. Примхливий аґрус тільки відносно сонячного світла (у тіні врожайність і якість ягід падають) і надлишкової вологості (у заболочених низинах гине). Так що плануємо посадку де-небудь на добре освітлюваній височині.

Дуже часто аґрусові кущі висаджують уздовж паркану, а хтось використовує їх як живу огорожу.

Ідеальними попередниками для ягідного чагарнику будуть бобові, буряк, картопля або сидерати (конюшина й люпин). Не варто саджати аґрус після смородини або малини. Сусідства зі смородиною теж краще уникати: у них спільні шкідники та хвороби, але протилежні вимоги до вологості ґрунту. 

Приблизно за два тижні до планованої посадки необхідно викопати яму, приготувати ґрунт і добрива. 

Як садити аґрус восени

Крок 1. Як правильно викопати посадкову яму

Розміри посадкової ями мають бути порівнянні з розмірами кореневої системи нашого саджанця. Як правило, діаметр ями під аґрус складає 30-40 сантиметрів, а її глибина - від 40 до 70 сантиметрів. 

У процесі копання верхній (родючий) шар ґрунту відкладаємо окремо, ця земля може нам придатися для готування ґрунту. Яму заповнити наступною сумішшю: на 2 частини родючого ґрунту (яку ми відкладали) беремо 1 частину перегною або компосту, 50 г подвійного суперфосфату й 45 г сірчистого калію. Якщо на ділянці важка, суглинна земля, додаємо в ґрунтову суміш одну частину річкового піску. 

У результаті яма має бути заповнена трохи більше, чим наполовину. Оскільки ми готуємо її заздалегідь, до посадки живильна суміш встигне осісти. 

Крок 2. Підготовка саджанця до висадження

Якщо саджанці з відкритою кореневою системою були куплені загодя й корінці підсохли, перед висадженням у ґрунт необхідно на 24 години занурити коріння у воду. Якщо на саджанцях є листя, видаляємо все до єдиного. Потім перевіряємо коріння, обрізаємо все ушкоджене й засохле. Тепер готуємо глиняну бовтанку, у яку будемо опускати коріння саджанців безпосередньо перед посадкою. Для цього в 1 літрі води перемішуємо 300 г глини, 300 г родючої землі, 1/2 пакетика стимулятора коренеутворення “Кореневин” і 2 г фунгіциду “Актара”. Отриманої бовтанки має вистачити приблизно на 5 саджанців.

Крок 3. Посадка, полив, мульчування

Тепер виливаємо в давно підготовлені ями по п’ять літрів води й чекаємо, коли вона всотається. Опускаємо коріння в бовтанку й установлюємо саджанець у яму. Кореневу шийку потрібно заглибити так, щоб вона опинилася на 4-5 сантиметрів під землею. Цей прийом дозволить рослині в майбутньому відрощувати нові пагони прямо із землі. Таким чином кущ буде розростатися завширшки. 

Розправляємо коріння саджанця й потихеньку засипаємо. Спочатку - залишками перегною, компосту, родючого ґрунту з ями. Якщо гарної землі не вистачає, використовуємо ґрунт із нижніх шарів. Час від часу трохи струшуємо кущ, щоб заповнити всі проміжки між корінням. Утоптуємо верхній шар ґрунту для більшої стійкості саджанця.

Усі пагони обрізаємо на 5-10 сантиметрів так, щоб на кожному залишилося по 3-4 бруньки. Нам залишається ще раз полити новоспечені кущики (по 5 літрів на кожний) і замульчувати органікою (торфом, перегноєм, компостом, соломою, листям, бадиллям).

25.10.2018


Переглядів: 1418

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1225 від 02.07.2025p.
¤ 
Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»

Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»

Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.

Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....

¤ 
Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у Карпати

Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у Карпати

Діяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.

Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....

¤ 
У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів

У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів

На Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.

Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (23336)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (19275)
• Допомога під час карантину [967] (16406)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (16171)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15903)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15795)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15749)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (15718)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (15715)
• Живи до ста! [965] (15599)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (15548)
• Бюджет і ми… [965] (15480)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (15416)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (15381)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (15199)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (15159)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14988)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14855)

ТОП-15 свіжого номера:

• «Це відзнака всього народу України», – Кличко у Франкфурті отримав престижну премію за права людини (1187)
• ChampionCasino — Ліцензована Платформа для Українських Гравців (1152)
• Група «Гюрза» отримала чергову автівку для бойових завдань від волонтерів «Української команди» (1104)
• Віталій Кличко передав допомогу від столичної громади двом військовим підрозділам – понад 2300 дронів та системи РЕБ (944)
• Вартість манікюру: що входить у послугу та як не переплатити (319)
• Ексклюзивний Верифікаційний Бонус ChampionCasino - Дізнаємося Деталі (308)
• Як знайти якісні курси англійської мови: універсальні поради для вибору (300)
• Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…» (235)
• У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів (181)
• УДАР запропонував законопроєкт, який захищає демократію на рівні місцевого самоврядування (159)
• Векторна чистка зубів щадний спосіб догляду за яснами (144)
• Бізнес англійська чому це ключ до міжнародної кар'єри (131)
• Ремонт квартир під ключ: переваги та особливості (131)
• У Рівному консультуватимуть фахівці Інституту серця МОЗ України (118)
• Віталій Кличко передав на фронт ще 2400 дронів та 5 вантажівок (109)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"