Сценарій свята був запропонований людьми з особливими потребами.
«На Рівненщині проживає 72 тисячі людей з інвалідністю. Ми змінюємо до них відношення докорінно. При будівництві соціальних закладів та доріг обов’язково враховуються потреби таких людей. Ще одним вдалим проектом, що нині реалізується на Рівненщині є відкриття інклюзивно-ресурсних центрів. У них надають освітні розвиткові-корекційні послуги дітям та консультації батькам. Підтримують в області й обдарованих та талановитих людей з інвалідністю. Для цього запровадили 10 стипендій», - розповів голова ОДА Олексій Муляренко.
На його переконання, люди з інвалідністю – це повноцінні та активні громадяни нашого суспільства. Просто їм необхідно допомогти соціально адаптуватися.
«Проведення таких заходів - це повага до людей з особливими потребами. Приємно, що для нас влаштовують такі творчі зустрічі», - зазначила Любов Чубик. Жінка – відома штангістка, майстер спорту України з пауерліфтингу. До того ж вона викладає художній дизайн у міському Центрі творчості учнівської молоді. Вона зізнається, що її особливі потреби абсолютно не завадили досягти спортивних успіхів та в росту професійному плані.
На Рівненщині людей з інвалідністю активно залучають до впровадження спільних з владою інклюзивних ініціатив.
«Завдяки нашій спільній роботі з Тетяною Войтович, Петром Поліщуком та Ніною Асєєвою вдасться втілити проект у наступному році. Це розробка тактильних карт центральної частини Рівного, а також придбання спеціальної техніки в музей задля започаткування екскурсій для людей з особливими потребами», - розповів Олексій Муляренко.
За активну громадську діяльність та особисті досягнення керівник області вручив відзнаки Міністерства соціальної політики та обласної адміністрації.
Разом з тим, під час заходів презентували виставку оригінальних робіт -ляльки-мотанки, вироби з макаронів, оригамі, картини та вироби з бісеру, портрети. Також бажаючі мали змогу взяти участь у майстер-класі зі стрінг-арту.
«Вперше у Рівному таким чином відзначають Міжнародний день з інвалідністю. Люди з інвалідністю самі погодилися виступити на сцені та продемонструвати свої таланти. Варті уваги були й їхні художні витвори», - зазначив директор департаменту соціального захисту населення ОДА Олексій Шамак.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |