А виходить це так: жителі дають 20 відсотків (35 тисяч гривень) від необхідної суми, а влада 80. На жаль, поки коштів вистачило, щоб покрити лише половину даху - 3 під’їзди із 6, хоча гроші збирали з усього будинку. Влада обіцяє, що до кінця літа друга половина також стане мембранною.
- Всього у Рівному обрали 27 будинків, де впровадять цю “чудо-технологію”, - зазначає голова житлово-будівельного кооперативу (об’єднання мешканців для управління комунальним господарством будинку) вже “напів-мембранного” будинку Наталія ШИКУЛА. - Наші жителі настільки сильно хотіли пройти цей конкурс та нарешті привести до ладу дах, що за свій кошт та своїми силами зробили ремонт у під’їзді й на подвір’ї. На “Мембрану” збирали гроші таким чином: власники 1-кімнатних квартир здавали по 104 гривні, 2-кімнатних - 157 гривень, 3-кімнатних - 195 гривень. Досить дивно, але здали гроші майже усі. Коли вже привезли матеріал, мешканці шляхом голосування самі обрали фірму, яка його покладе.
Цей новий матеріал виготовляють у Німеччині та Швейцарії. Він здатний витримувати температуру у плюс чи мінус 4000С. Тому жителі останніх поверхів тепер вже не страждатимуть від надмірного нагрівання осель. Всередині матеріалу проходить металева смуга, яку досить важко пробити. Зробили на даху й стоки для води, діаметром 7 сантиметрів.
ООН підкидає грошей
Міська влада підключається до муніципальної програми від ООН, яка буде “скидуватися” грошима разом з місцевою владою та мешканцями будинків для вирішення житлово-комунальних проблем: латання дахів, заміни вікон тощо.
Таким чином людям надається право вибору: якщо влаштовують житлово-комунальні умови - ваша справа, а якщо хочеться змін на краще - “скидайтеся” з місцевою владою, при цьому, можливо, трохи грошей і ООН підкине.