Отож перед виходом на вулицю обов’язково треба поїсти. Перша заповідь людини, чутливої до холоду: ні кроку з дому, не поївши вівсянки або гречки. До речі, в холодну пору року можна з’їдати в день на 400 калорій більше, ніж зазвичай. Мерзлякам потрібно переходити на “гарячі” продукти: м’ясо, риба, горіхи, картопля, сир, гарбуз, курага, банани, виноград. Ще допомагають цибуля, хрін, та не забувайте про спеції: імбир, кориця, перець, кмин і часник - вони зігрівають майже миттєво.
Стежте за градусом напоїв. Справа в тому, що алкоголь на холоді може зігріти лише ненадовго і незабаром організм стрімко почне втрачати тепло. Та й кава теж не гріє. Краще пити трав’яний чай та гарячий шоколад - улюблений напій багатьох альпіністів.
Робіть масаж рук та ніг. Думки про холод з’являються, коли замерзають руки або ноги. Щоб врятувати кін-цівки від холоду - помасажуйте їх. Робити масаж можна і перед виходом на вулицю, і після повернення до теплого приміщення.
Необхідно правильно дихати. Легені можуть зігрівати. Взимку дихати потрібно повільно й не дуже глибоко, це заспокоює нервову систему і дозволяє швидше пристосуватись до холоду.
Забудьте про самотність. Людина, що відчуває себе самотньою, замерзає швидше. Ще ефективніше діють обійми. Частіше притискайте до себе кохану людину.
Загартовуйтеся - це рятує. Загартовуватися можна і вдома. Покладіть мокрий рушник у морозилку на півгодини, після чого потопчіться на ньому кілька хвилин. Після закінчення процедури відразу надягніть теплі шкарпетки. Якщо робити це щовечора, ноги звикнуть і стануть менш чутливими до холоду.
Намагайтеся не нервувати! Стрес діє на наш організм так само, як мороз. При сильному емоційному потрясінні кров відливає від кінцівок і “поспішає” до мозку. Коли холод і стрес зустрічаються, шанс замерзнути зростає.
Навчіться розслаблятися. Кажуть, що актори, аби не замерзнути на зимових зйомках, приклеюють на плечі гірчичний пластир. Кров швидко приливає до поверхні шкіри і дає відчуття тепла. Як варіант, можна розтерти ноги антицелюлітним кремом з кайенським перцем. Не гірше за перець діє і горілка. Ще один “утеплювач” - папір. Якщо вам загрожує тривале перебування на холоді, покладіть у взуття паперові устілки.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |