№483 від 13.01.2011p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"
Новини Рівне |
#Ти маєш знати більше Звільнення - не привід для розчаруванняЗапитання. За яких умов можна стати на облік у центр зайнятості? Відповідь. Усі, хто звернулися до державної служби зайнятості за сприянням у пошуку роботи та виявили бажання в реєстрації, будуть зареєстровані, як такі, що шукають роботу. Реєстрація особи як такої, що шукає роботу, провадиться за місцем проживання (реєстрації місця проживання) після пред’явлення паспорта і трудової книжки, а у разі потреби - військового квитка, документа про освіту або документів, що їх замінюють.
Запитання. Які документи необхідно надати для отримання виплат у центрі зайнятості? Відповідь. Для отримання статусу безробітного, що дає право на виплату допомоги по безробіттю, людина особисто, на 8-й день після закінчення встановленого строку пошуку підходящої роботи, подає до центру зайнятості заяву з інформацією про те, що вона не є найманим працівником, не уклала договір цивільно-правового характеру, не отримує пенсію на пільгових умовах і не зареєстрована як фізична особа-підприємець, копію довідки про ідентифікаційний номер, а також довідку про заробітну плату з останнього місця роботи. Таким чином, допомога по безробіттю призначається на підставі: особистої заяви безробітного; довідки про середню заробітну плату за останнім місцем роботи; трудової книжки; свідоцтва про держав-не соціальне страхування (у разі наявності) чи іншого документа, що посвідчує особу.
Запитання. Якщо звільнення відбулося за угодою сторін, чи можна стати на облік у центр зайнятості й отримувати матеріальну допомогу? Відповідь. Так, можна. У разі звернення особи до державної служби зайнятості, при відсутності роботи, на 8-й день їй надається статус безробітного та призначається допомога по безробіттю. При цьому особам, звільненим з останнього місця роботи за угодою сторін, тривалість виплати допомоги скорочується на 90 календарних днів і не може перевищувати 270 календарних днів, а для осіб передпенсійного віку - 630 календарних днів протягом двох років.
Запитання. Які умови отримання виплат у центрі зайнятості? Відповідь. Розміри соціальних виплат залежать від страхового стажу, підстави звільнення та розміру заробітної плати, яку людина отримувала перед звільненням. Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років. Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів.
Запитання. Як швидко починають здійснювати виплату допомоги по безробіттю? Відповідь. Допомога по безробіттю виплачується з 8-го дня після реєстрації особи в установленому порядку в державній службі зайнятості, за умови одержання статусу безробітного. Одночасно, особам звільненим за власним бажанням або за порушення трудової дисципліни, виплата допомоги по безробіттю розпочинається з 91 календарного дня.
Запитання. У який період після звільнення можна стати на облік? Відповідь. Чинне законодавство не встановлює граничні терміни реєстрації громадянина у державній службі зай-нятості після звільнення з роботи. Водночас, особи, яким на дату звільнення до досягнення пенсійного віку залишилося не більше 1,5 року, мають право на достроковий вихід на пенсію. Це право надається за умови реєстрації в центрі зай-нятості не пізніше тижневого терміну після звільнення з роботи та в разі відсутності для цього працівника підходящої роботи, інакше таке право буде втрачено. Військовослужбовці та працівники органів внутрішніх справ, звільнені у зв’язку із скороченням чисельності або штату чи за станом здоров’я без права на пенсію, повинні зареєструватися в центрі зай-нятості протягом місяця з дати взяття їх на облік у військовому комісаріаті, а особи, які не підлягають військовому обліку, - протягом місяця з дня зняття з обліку.
Запитання. Чи передбачені додаткові виплати в центрі зайнятості після скорочення? Якщо так, то які й протягом якого періоду? Відповідь. Ні, не передбачені. Особа, яка знаходиться на обліку в центрі зайнятості як безробітна, має можливість взяти участь в оплачуваних громадських роботах, котрі організовуються державною службою зайнятості спільно з місцевими органами влади та роботодавцями.
Запитання. Чи можна повторно стати на облік в службу зайнятості? Відповідь. Так. Але розмір та тривалість допомоги по безробіттю буде залежати від причини зняття з обліку. Необхідно також пам’ятати, що призначена допомога по безробіттю виплачується в межах двох років.
Запитання. Чи має право людина відмовитися в ЦЗ від запропонованої роботи? Відповідь. Так. Але при цьому слід пам’ятати, що якщо громадянин зареєстрований у Державній службі зайнятості, як такий, що шукає роботу, відмовився від другої пропозиції підходящої роботи або від другої пропозиції проходження професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості, знімається з обліку і не може бути визнаний безробітним. Такому громадянину протягом трьох місяців можуть надаватися лише профорієнтаційні та консультаційні послуги. Після закінчення трьох місяців з дня зняття з обліку, громадянин може повторно зареєструватися у державній службі зайнятості як такий, який шукає роботу.
Запитання. Який максимальний період перебування на обліку? Відповідь. Чинне законодавство не визначає граничний термін перебування безробітних на обліку. Людина, визнана в установленому порядку безробітною, повинна у визначені терміни відвідувати центр зайнятості та виконувати рекомендації працівників центру зайнятості щодо пошуку роботи. За матеріалами Державної служби зайнятості
Коментарі (0):
|
© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено. |
тел.(098)0565477, (096)3950057 Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється Наші сайти: |