Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №498 від 28.04.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Консультація

Зупинка кровообігу

Зупинка кровообігу

В Україні щороку понад 20 тисяч осіб працездатного віку помирає раптово, у США щохвилини помирає одна людина. Всього близько 13 відсотків випадків смерті незалежно від причин трапляються раптово, причому 88 відсотків з них викликано симптомом раптової серцевої смерті.

- Сьогодні смертність від серцево-судинних захворювань посідає перше місце в нашій країні. Створюють загрозу роботі серця частіше за все ішемічна хвороба, атеросклероз, артеріальна гіпертензія, - розповідає Віктор МЕЖОВ, лікар-методист Рівненського обласного центру здоров’я. - Від незначного підвищення тиску і легких перебоїв у роботі серця ніхто мертвим не падає. А от коли атеросклероз зачіпає судини мозку - це вже пряма загроза інсульту. Як відомо, багато старечих хвороб молодшають. Якщо раніше від раптової зупинки серця помирали в основному літні люди, причому зазвичай ті, хто мали цілий букет хвороб. Тепер від цього не застраховані молоді та цілком здорові.

- Чому так відбувається?

- Медики переконують, що нічого не буває раптом. Як правило, за кожним таким випадком стоїть хронічне захворювання, яке проходило безсимптомно і людина навіть про нього не здогадувалась. Просто у 70% чоловіків та 13% жінок, які померли раптово, серцевий напад був першим і єдиним проявом захворювання серця. При цьому відбувається раптове погіршення стану хворого, і він швидко помирає, смерть настає від кількох хвилин до 6-10 годин від початку погіршення стану. Тому вкрай необхідно хоча б раз на рік відвідувати лікаря для проходження планового огляду. Особливо це стосується людей, які працюють у шкідливих умовах праці, часто нервують. Окрім цього, до чинників ризику належать фізичні і психічні перевантаження, емоційні стреси, недостатня фізична активність, зловживання алкоголем, порушення серцевого ритму, цукровий діабет. Якраз на їх тлі і розвивається захворювання серця і судин. Адже насправді причинами раптової смерті у 80% випадків є ішемічна хвороба, рідше - ревматичні та вроджені вади серця та ряд інших.

Зупинка кровообігу може траплятись під час психоемоційної напруги, стресової ситуації, вживання алкоголю. До речі, у 32-46% тих, хто помер у молодшому і середньому віці, у крові знаходили підвищений вміст алкоголю. Нерідко смерть настає через 10-20 годин після вживання спиртних напоїв. Також спровокувати смерть можуть деякі медикаменти, передусім серцеві глікозиди, діуретики, симпатоміметики.

Ще однією формою раптової зупинки серця є коронарна смерть, при якій 95% усіх випадків є наслідком прогресуючого атеросклерозу вінцевих судин серця. Більшість випадків настає в ранковий час або в першій половині дня.

- Чому при такій “німій” ішемії людина не відчуває болю?

- Щодо цього феномену існує кілька гіпотез. Згідно з першою - у таких людей підвищений больовий поріг, вони менше схильні до скарг. Безсимптомна ішемія буває у хворих на алкоголізм. Згідно з третьою гіпотезою, “німа” ішемія буває в осіб з високим рівнем тканинних ендорфінів, які блокують больові синдроми. Проте слід врахувати, що тільки в 11,7% ті, що померли раптово, до моменту втрати свідомості не виказували жодних скарг. Понад те, останнім часом відзначається помолодшання ішемічної хвороби серця. Кількість випадків інфаркту міокарда як причини смерті у молодих людей збільшилася у 10 разів.

Від атеросклерозу судин серця все частіше помирають люди у розквіті сил. За статистикою, 25% молоді віком 18-20 років перебувають у групі ризику, а п’ята частина осіб віком 25-30 років вже мають ознаки атеросклерозу. Також причиною смерті у молодих людей може бути як гострий міокардит, так гіпертрофічна кардіоміонатія, аортний стеноз, вроджені аномалії вінцевих судин серця, легеневої артерії або правого шлуночка.

- Що потрібно робити, щоб запобігти виникненню серцево-судинних захворювань?

- Насамперед пройти ретельне обстеження. Фактори ризику: людина курить (ризик серцевого нападу збільшується в 2-4 рази); жінка постійно приймає контрацептиви; людина хворіє на діабет; в сім’ї були випадки серцевих захворювань; у разі передчасного настання клімаксу; у разі надмірної маси тіла; у людини сидяча робота, у людини робота, пов’язана з підвищеними стресами; у людини високий артеріальний тиск (понад 140/90 мм ртутного стовпчика).

Сердечникам рекомендується перевірятися принаймні раз на півроку, проводити добовий моніторинг ЕКГ і тестування з фізичним навантаженням. Є безліч рецептів, як облишити палити. Це гіпноз, кодування, антинікотиновий пластир, жувальні гумки. Але найправильніше - це зміцнення сили волі. Будь-яка методика подіє лише тоді, коли людина прийняла непохитне рішення звільнитися від нікотинової залежності. Необхідна фізична активність. З метою профілактики серцево-судинних захворювань ідеально підійдуть такі види спорту, як: плавання, біг, спортивна ходьба, велосипедні прогулянки. Калорійність раціону повинна бути прямо пропорційною фізичним навантаженням. Перед тим, як сідати за ситну вечерю, замисліться, чи встигнете спалити калорії. Скоротіть щоденне вживання жирів, не пересолюйте їжу. Людям з підвищеним тиском потрібно себе обмежувати у каві, міцному чаї та алкоголі. Не прагніть голодувати, переходити виключно на вегетаріанство. Це зашкодить здоров’ю. просто знайте міру в усьому. Часто захворювання серцево-судинної системи “запускає” нервово-психічне неблагополуччя. Позитивні емоції - чудова страховка від проблем із серцем. Більшість людей страждають від уразливості, нервозності. Щасливі люди хворіють значно рідше.

28.04.2011Ольга ЯРОШ


Переглядів: 1074

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 18.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22487)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18437)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15469)
• Допомога під час карантину [967] (15441)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15183)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15049)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14987)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14937)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14910)
• Живи до ста! [965] (14852)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14811)
• Бюджет і ми… [965] (14789)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14665)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14634)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14515)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14456)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14107)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14074)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (354)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (63)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (62)
• Проблеми з пам’яттю: (58)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (57)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (56)
• Чи можна нагрівати мед? (55)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (55)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (55)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (54)
• Фундучна картопля (54)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (54)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (53)
• Рецепт домашніх патчів (53)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (52)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"