Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №502 від 26.05.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Червень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Липень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#31 травня - Всесвітній день без тютюну

Відмова від куріння: міфи і реальність

Відмова від куріння: міфи і реальність

Б агато людей вважають, що можуть самостійно відмовитися від куріння, але, на жаль, це не так. Самостійно покинути згубну звич-ку можуть 5 чоловік зі 100. За допомогою лікаря - 25-30 людей. Міжнародний критерій, який вказує на те, чи вдалося вам повністю залишити шкідливу звичку - некуріння протягом року. Згідно зі статистикою, 70 відсотків тих, що місяць не курили, знову починають. І лише 1-5 відсотків зриваються через рік після тютюнового голоду.

МІФ №1

Дехто вважає, що відмова від шкідливої звички все одно не зможе повернути втрачене здоров’я. Однак, як тільки курець припиняє курити, вмикається процес дезинтоксикації: організм починає активно самоочищуватися. Вже через 3 місяці, максимум 3 роки, організм курця може повністю позбавитися від усього шкідливого, що в ньому накопичилося. А отже, ризик розвитку захворювань, пов’язаних з тютюновою інтоксикацією, прирівнюватиметься до того, якби він взагалі не палив. Варто знати, що навіть 1-2 цигарки в день блокують включення процесу очищення організму. Якщо бажаєте оздоровитися, потрібно відмовитись від тютюну повністю.

МІФ №2

Побутує думка, що антинікотинові пластири і аерозолі не можуть бути корисні, тому що містять той самий нікотин, від якого курець намагається відмовитися. Насправді, всі нікотинозамінні препарати містять очищений нікотин, але в дозі, яка в декілька раз менша, ніж та, яку курці споживають під час куріння. У ньому немає маси шкідливих канцерогенних, мутагенних речовин, які містяться в тютюновому димі. До речі, нікотин сам по собі не дуже шкідливий, але в тютюновому димі є сотні сполук, які в десятки разів токсичніші. Однак саме нікотин викликає залежність.

Препарати з нікотином допомагають побороти синдром відміни, який зазвичай триває не більше місяця. Якщо людина проходить психотерапію, то їй достатньо приймати препарати 2-3 тижні. Деяким курцям вони взагалі не потрібні - достатньо психотерапевтичних методів, які на сьогоднішній день визнані головними в лікуванні тютюнозалежності.

МІФ №3

Ще один з найпоширеніших міфів - після припинення куріння обов’язково з’явиться надлишкова вага. Загалом, збільшення ваги виникає у 20-30% людей. При відмові від тютюну досить швидко відновлюється нормальна секреція шлункового соку, збільшується всмоктування речовин і це може додати зайвих кілограмів. Щоб уникнути цього, переходьте на дробове харчування (5-6 раз на день) і пийте більше рідини (носіть із собою пляшку з водою без газу). Голодувати не потрібно. На цьому режимі достатньо побути місяць - за цей час травна система перебудується.

МІФ №4

Відмова від куріння не може бути шкідливою. Звісно, це завжди перебудова організму, навантаження на всі його системи, розвиток синдрому відміни. Коли вмикається механізм самоочищення, всі токсини з клітин тканин викидаються у кров, де їх вміст підвищується в 2-3 рази. У деяких курців це буде протікати дуже важко, навіть із загостренням хронічних захворювань. Тим не менше, є методи поступової відмови від тютюну навіть при важких паталогіях. Покинути курити - це означає відмовитися від постійної інтоксикації свого організму. Зробити це ніколи не пізно.

Статистика

• 36% українців курять, 31% - щодня.

• Середній вік початку куріння - 16 років. Найменше курців на заході країни (24,6%), найбільше - на сході (34%). 80% курців - чоловіки.

Дослідження Світового банку “Основні причини високого рівня смертності в Україні”

Галина КАШПЕР

Корисні шкідливі звички

У пошуках перемоги над шкідливими звичками, що завдають неабиякої шкоди людському організму і, незважаючи на певні досягнення у медичній промисловості, (поява пігулок, що замінюють нікотин, пластирів) поки що не дає бажаних результатів. І основна причина, на думку вчених-медиків, - небажання людей звільнитися від шкідливих звичок. Адже, як усім відомо, шкідливі звички приносять найбільше задоволення.

Отже, якщо неможливо вмовити людство відмовитися від шкідливих задоволень, значить можна спробувати надати їм задоволення, яке не завдавало б шкоди. Вже на початку XХІ століття цією проблемою зайнялися вчені-винахідники з Гонг-Конгу, і до 2003 року компанією “Ruyan Grup Ltd” була надана найперша в усьому світі електронна сигарета.

За своїм виглядом вона дуже схожа на справжню, а от за всіма іншими ознаками - разюче відрізняється. Насамперед, в електронній сигареті немає абсолютно тютюну й процесу згоряння. Тому в легені курця не потрапляють смоли, якими насичений дим звичайної сигарети. Пальці, волосся й зуби електронного курця не отримують характерний жовтуватий колір, не вбирають у себе тютюновий запах. Тоді яка ж вигода від цієї електронної сигарети? - запитаєте. Виявляється все дуже елементарно. Гонконгські вчені-експерти пропонують людям задоволення залежності від нікотину без вдихання в легені шкідливого диму. Курець дихає частками або парами нікотину, які не отруєні продуктами згоряння. Оскільки електронні сигарети не димлять, вони не є небезпечні так званим пасивним курінням і поблизу з електронним курцем без найменшої шкоди для здоров’я цілком можуть перебувати люди, у тому числі діти й вагітні жінки. Натомість для курців ця особливість підвищує їхню популярність серед людей і виводить електронні замінники сигарет за встановлені рамки заборони куріння.

Практично всі творці стверджують, що електронна сигарета - значний крок, щоб відмовитися від паління. Та очевидно радіти зарано, адже у всяку бочку меду можна додати ложечку дьогтю. Насамперед, далеко не всі курці прагнуть кинути звичку курити. З тих, хто бажає це здійснити, невелика кількість готова втримуватися від улюблених предметів куріння - спалаху вогника запальнички й задоволення першого вдиху сигаретного диму. І практично всі романтичні особистості не раді тому, що в електронної сигарети немає зовсім ніякої чарівності, яку надає справжній дим, що звивається різними візерунками.

Крім того, фахівці стверджують, це ще досить молоде відкриття, не досліджене повністю й справжні наслідки електронного куріння ми зможемо довідатися лише через кілька років. Але, як відомо, попит народжує пропозиція й перший творець електронних сигарет, фірма “Ruyan Grup Ltd” квітне. На сьогодні випущене вже 8 варіантів такого товару, а приклад гонконгської фірми взяли на озброєння декілька інших організацій.

26.05.2011


Переглядів: 1275

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1225 від 02.07.2025p.
¤ 
Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»

Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»

Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.

Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....

¤ 
Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у Карпати

Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у Карпати

Діяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.

Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....

¤ 
У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів

У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів

На Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.

Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (23333)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (19273)
• Допомога під час карантину [967] (16403)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (16171)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15902)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15792)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15747)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (15715)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (15712)
• Живи до ста! [965] (15597)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (15547)
• Бюджет і ми… [965] (15479)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (15415)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (15375)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (15198)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (15155)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14987)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14853)

ТОП-15 свіжого номера:

• «Це відзнака всього народу України», – Кличко у Франкфурті отримав престижну премію за права людини (1185)
• ChampionCasino — Ліцензована Платформа для Українських Гравців (1149)
• Група «Гюрза» отримала чергову автівку для бойових завдань від волонтерів «Української команди» (1101)
• Віталій Кличко передав допомогу від столичної громади двом військовим підрозділам – понад 2300 дронів та системи РЕБ (942)
• Вартість манікюру: що входить у послугу та як не переплатити (318)
• Як знайти якісні курси англійської мови: універсальні поради для вибору (299)
• Ексклюзивний Верифікаційний Бонус ChampionCasino - Дізнаємося Деталі (295)
• Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…» (233)
• УДАР запропонував законопроєкт, який захищає демократію на рівні місцевого самоврядування (150)
• Векторна чистка зубів щадний спосіб догляду за яснами (144)
• Ремонт квартир під ключ: переваги та особливості (131)
• Бізнес англійська чому це ключ до міжнародної кар'єри (129)
• У Рівному консультуватимуть фахівці Інституту серця МОЗ України (115)
• Віталій Кличко передав на фронт ще 2400 дронів та 5 вантажівок (106)
• У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів (100)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"