Отже, лідером з кількості поданих заяв цього року став Рівненський державний гуманітарний університет, до якого спробувало вступити понад 7 тисяч абітурієнтів. У цьому ВНЗ вступники хочуть вчитися на таких спеціальностях, як психологія, історія, дошкільна освіта, початкова освіта, іноземна філологія, документознавство та інформаційна діяльність, політологія. Судячи з конкурсу на одне місце, найбільше вступники вподобали економічну кібернетику. Проте найменше бажаючих отримати освіту виявилося з театрального, музичного, декоративно-прикладного мистецтва, хореографії, технологічної освіти. І шкода, але швидше за все фізичне виховання теж “кульгатиме” цього року.
Імідж національного університету водного господарства та природокористування привабив цього року трохи більше 6 тисяч випускників. Максимальною популярністю користувалась спеціальність “Геодезія, картографія та землеустрій”. Також не обділили увагою економіку підприємництва, облік і аудит, менеджмент, екологію, охорону навколишнього середовища та збалансоване природокористування, фінанси і кредит. Найменш популярними цього року були спеціальності: охорона праці, будівництво, архітектура, гірництво. Найбільша конкуренція виникла серед майбутніх бухгалтерів - на спеціальність “Облік і аудит”.
Не оминули вступники і Національний університет “Острозька академія”, зокрема, вподобавши такі спеціальності: право, іноземна філологія, фінанси і кредит міжнародні відносини тощо. Не привабили цьогоріч абітурієнтів журналістика, українська філологія, економічна кібернетика, культурологія.
Найбільший конкурс на одне державне місце був в “Острозькій академії”. Шалений попит сягнув на спеціальність “Міжнародні відносини” і становив 89,5 осіб на одне державне місце (358 заяв на 4 вакансії).
Отож, Рівненщина за п’ять років вщент буде забезпечена економістами, бухгалтерами, правознавцями, психологами і геодезистами, - тобто, кваліфікованими кадрами, проте чи забезпечить держава майбутніх випускників вишів робочими місцями.
Але не втрачайте пильності, адже з 1 по 5 серпня триватиме перша хвиля зарахування абітурієнтів на державну форму навчання. Ті абітурієнти, які будуть рекомендовані приймальною комісією до зарахування матимуть 5 днів, щоб подати оригінали документів до приймальної комісії. Абітурієнти, які у визначений строк не подадуть до приймальної комісії оригінали документів про освітній рівень, додатка до нього державного зразка, медичної довідки та сертифіката УЦОЯО, втрачають право зарахування на навчання за державним замовленням.
Після завершення “першої хвилі” зарахування приймальна комісія здійснює коригування списку рекомендованих для зарахування осіб. Друга та третя хвиля зарахування розпочнеться 6 та 8 серпня відповідно. Після цього абітурієнти матимуть два дні, щоб подати оригінали документів до приймальної комісії і бути зарахованими на бюджет.