Він загострив увагу присутніх на основних здобутках галузі. Зокрема, на тому, що 2011-й рік був оголошений Президентом України роком освіти, а на державному рівні було ухвалено 37 нормативних актів, затверджено Державні стандарти початкової загальної освіти. У свою чергу обласна рада та облдержадміністрація схвалили шість обласних цільових програм, які направлені на розвиток позашкільної освіти, підвищення якості природничо-математичної освіти, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій, розвиток дошкільної освіти. Продовжено дію програми “Шкільний автобус”.
Є позитивні зрушення і в питаннях поліпшення матеріально-технічної бази навчальних закладів та будівництва й реконструкції шкіл. Наприклад, до кінця поточного року планується завершити будівництво Берестівської загальноосвітньої школи Дубровицького району.
У той же час, за словами Олександра Чуприни, залишається низка проб-лем, які потрібно нагально вирішувати. Це, зокрема, низький рівень забезпеченості шкіл комп’ютерною технікою та доступом до Інтернету.
Тож у полі зору обласної влади на поточний навчальний рік залишаються питання повного виконання програми “Шкільний автобус”, підтримки обдарованої молоді, поліпшення умов навчання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з обмеженими фізичними можливостями, забезпечення комп’ютерною технікою навчальних закладів І-ІІ ступенів, забезпечення житлом педагогічних працівників.
Олександр Чуприна також звернув увагу присутніх на тих можливостях та перспективах, які відкриваються для освітян від участі в різних проектах, що їх проводять недержавні фонди. Зокрема, закликав педагогів району брати участь у проекті з енергозбереження та зменшення викидів в атмосферу Державного агентства екологічних інвестицій (відповідно до Кіотського протоколу). Заступник голови ради розповів, що “перша ластівка” у цій справі вже є - Дубровицький навчально-виховний комплекс “Ліцей-ЗОШ І-ІІ ступенів”, Миляцька та Підлісненська загальноосвітні школи виявили бажання взяти у ньому участь.
Крім того, Дубровицький район виборов право стати одним з восьми районів-учасників другого етапу проекту ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |