Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №518 від 15.09.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Народне багатство

ДП “Клеванський лісгосп”: лісова варта на стражі у матінки-Землі

ДП “Клеванський лісгосп”: лісова варта на стражі у матінки-Землі

Перебуваючи десь далеко, людина завжди сумує за своєю домівкою, згадує свій рідний край. Так, мальовничою та прекрасною є матінка-Земля, яка дала нам хліб, воду - життя. Людина розпоряджається усіма природними ресурсами, використовує їх, як заманеться - споживає, досліджує, вивчає,.. винищує. На жаль, не завжди вона віддячує та раціонально використовує подаровані багатства, одним з яких є ліс. Проте на службі у матінки-Землі є справжня лісова варта - трудівники Державного підприємства “Клеванський лісгосп” на чолі з мудрим та досвідченим керівником Володимиром Михайловичем Колодою (на фото).

Лісівників Клеванського лісгоспу за правом можна назвати справжньою лісовою вартою, адже їхня справа непроста, а часом навіть і небезпечна. Про нелегкі будні напередодні професійного свята - Дня працівника лісу, який відзначатимуть 18 вересня - ми дізнавалися у головного захисника зелених кордонів, директора ДП “Клеванський лісгосп” Володимира

КОЛОДИ.

- Чим займається лісгосп, які основні напрямки діяльності, які пріоритети наразі є домінуючими у Вашій роботі?

- Наше підприємство покликане захищати та збагачувати природні багатства рідного краю. Тому наша місія - вирощування високопродуктивних біологічно стійких насаджень, одержання великомірної та якісної деревини для задоволення потреб народного господарства, розширення площ за рахунок освоєння малопродуктивних земель та забезпечення охорони лісів.

Такий ресурс, як ліс, є вичерпний і якщо вже зараз використовувати його нераціонально, то рано чи пізно ми втратимо те, чим нас так щедро одарила Земля.

Знаєте, з першого погляду, здається, насадив побільше і рубай скільки треба. Проте цей процес є складним та довготривалим. І користуватимуться висадженим зараз молодняком вже наші нащадки, а ми, на жаль, не побачимо цих дерев. Основними лісоутворюючими породами, що виростають у наших умовах є сосна, дуб, ялина, і ви тільки уявіть, для того, щоб почати рубку головного користування, треба заждати 100, 130 та 80 років, відповідно. Тобто дочекатися віку стиглості дерева, витримавши оптимальні межі, тоді можна домогтися максимальної продуктивності, не допустити гниття породи, не втратити її технічну якість. Отже, одне з основних завдань лісівника є правильно зробити заміри та розрахунки, щоб дізнатися максимум інформації про кожне дерево. Тому в нас працюють висококваліфіковані фахівці, які постійно підвищують свій професійний та освітній рівень. Приходять до нас і молоді спеціалісти з технікумів, працюючи, навчаються у магістратурі, позаяк ця професія потребує ґрунтовних та глибоких знань.

Крім того, часто-густо робота лісівника є вкрай небезпечною, позаяк необхідно захищати ліс від браконьєрів, це постійні денні та нічні чергування, а в кожного ж є родина. Підприємство у свою чергу цінує роботу своїх фахівців, тому система винагороди за працю організована на належному рівні і середньомісячна заробітна плата одного працівника становить наразі 2883 грн, а штат розширився до 431 особи. Також існує система преміювання працівників за результатами виконання виробничих завдань, за підсумками роботи підприємства. Найкращих працівників відзначаємо - нагороджуємо, надаємо путівки тощо. Працівників, які не мають власного помешкання, забезпечуємо за можливістю житлом. Розвиваємо соціально-культурну сферу. Наші трударі беруть участь у різних спортивних змаганнях.

- Володимире Михайловичу, ставши директором підприємства, як працюється Вам у такий непростий для України час?

- Так, час і дійсно нелегкий, проте ми працюємо не покладаючи рук і робимо значні успіхи - впроваджуємо нові технології, нарощуємо виробництво, створюємо робочі місця, словом, розвиваємося, намагаємося подолати непрості умови, викликані кризовими явищами у країні та у світі в цілому.

Наразі до складу лісгоспу входить шість лісництв, АТЦ, нижній склад та лісовий розсадник, які розташувалися на території Рівненського та Костопільського адміністративних районів загальною площею 26 841 га.

Також нещодавно відбулося укрупнення підприємства - до складу була приєднана Клеванська деревообробна філія, яка займається виготовленням різних видів напівфабрикатів з дерева, причому найбільша частка продукції експортується. Намагаємося збільшувати асортимент продукції, розширювати ринки збуту.

Ми тісно співпрацюємо із закордонними колегами, обмінюємося досвідом. Ось нещодавно запозичили методи вимірювання за допомогою нових приладів - швецької електронної вилки та електронного висотоміра, за допомогою яких отримуємо набагато точніші відомості про стан дерева, його розміри, масу, якість породи тощо. У планах лісгоспу є придбання новітнього GPS-навігатора для найточніших замірів ділянок, що дозволить значно підвищити продуктивність. Загалом, проводимо активну інвестиційну діяльність, оскільки прагнемо іти в ногу з часом.

Проте пріоритетним напрямом нашої роботи є збільшення лісистості регіону, позаяк є певні критерії для виконання програми зі вступу в ЄЕС. Відтак, підприємство за десять років збільшило площу майже на 2000 га, тепер вона становить по нашому регіону наближеної до оптимальної у зіставленні із загальноукраїнським показником приблизно 30%. Проводиться активна робота з селищними і сільськими головами з приєднання до складу лісгоспу малопродуктивних земель. Таким чином освоюємо ділянки, на яких нічого не росте, створюємо на них молоді насадження, фактично, надаємо друге життя землі. Також приймаємо нові лісові масиви до свого складу. Тож, роботи вистачає.

- Редакція нашої газети вітає Вас з наступаючим святом. Бажаємо, щоб Ваша нелегка праця була гідно оцінена, нових здобутків та досягнень Вам на лісовій ниві. Зі святом Вас, вартові лісу!

Щоб Ви хотіли побажати своїм колегам?

- У день професійного свята звертаюся до кожного працівника та ветерана галузі, щоб побажати витримки і терпіння Вам, шановні колеги, і Вашим сім’ям. Наша справа - це довготривала, ретельна, кропітка робота. З маленької насінини зростає кремезний дуб, так життя своє треба вибудовувати, досягаючи проміжних цілей, прагнучи глобальної мети. Тому бажаю, щоб кожен з Вас досяг в житті своєї мети та не зупинявся на здобутому, зростав тільки вгору.

15.09.2011Лариса САВКОВА


Переглядів: 1750

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 18.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22487)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18437)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15469)
• Допомога під час карантину [967] (15441)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15183)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15049)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14987)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14937)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14910)
• Живи до ста! [965] (14852)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14811)
• Бюджет і ми… [965] (14789)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14665)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14634)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14515)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14456)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14107)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14074)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (350)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (62)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (61)
• Проблеми з пам’яттю: (57)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (56)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (55)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (55)
• Чи можна нагрівати мед? (54)
• Фундучна картопля (54)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (54)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (54)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (53)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (52)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (52)
• Рецепт домашніх патчів (52)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"