№519 від 22.09.2011p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"
Новини Рівне |
#На замітку Читайте більше, або Як зміцнювати пам’ятьНашу свідомість постійно бомбардує різноманітна інформація - телебачення, преса, навіть рекламні афіші та, звичайно ж, Інтернет із його безліччю можливостей та спокус. Хіба ліниві не пишуть про небезпеку для нервової системи та мозку, яку несуть мікрохвильові печі та мобільні телефони. Як покращити пізнавальні функції - пам’ять, увагу, мислення? Які способи більш важливі - психологічні, чи біохімічні? Як зміцнити пам’ять взагалі? Із цими запитаннями наш кореспондент звернувся до двох лікарів-неврологів центральної міської лікарні №1 м.Рівне Марії ДОЛІ та Зої ТИЖУК - завідувачки неврологічним відділенням ЦМЛ №1 з метою більш багатогранного та збалансованого розуміння ситуації. - Ми не рекламуватимемо, не пропагуватимемо якісь фармакопрепарати, - каже Марія Доля. - Лікує природа, заняття спортом та здоровий спосіб життя. Я рекомендую ходити пішки якнайбільше, займатися плаванням, їздити на велосипеді. І, звичайно, не зловживати використанням різних новітніх електронних пристроїв... - Я особисто роблю за день не більше 10-15 дзвінків по мобільному, - зауважує Зоя Тижук. - І мене дивує поведінка молодих людей, які іноді так нерозсудливо годинами балакають по телефону. Зловживання цим може викликати, і викличе, розлади пам’яті та уваги. У випадку Інтернет-залежності можна ставити нагадування чи будильник, який лімітуватиме час. - А що допомагає особисто Вам? - У мене в садку росте чотири деревця гінкго білоба, які привезли друзі, - говорить Марія Доля. - Помилуватися ними - це вже знімає стрес. Але водночас гінкго - це і одне з найдавніших дерев на планеті, найпопулярніший зараз у світі рослинний стимулятор, який покращує пам’ять. - Зараз є багато модних ноотропних ліків - тобто засобів, які виявляють активуючу дію на інтегративні функції мозку, наприклад, пірацетам, - продовжує пані Зоя. - Але пацієнти схильні недооцінювати ін’єкційний препарат церебролізин, виготовлений із клітин мозку тварин. Узагалі, всім після 40 років варто вживати засоби для покращення пам’яті. Усілякі препарати на зразок “Меморії” та “Інтеллану” можна вживати, лише ознайомившись із інструкцією про їх медичне використання, але дуже бажаною є попередня консультація лікаря. - Які продукти слід їсти для покращення пам’яті? - Риба жирних сортів, яка містить омега-3 жирні кислоти, побільше овочів та фруктів, які містять вітаміни А, В, D, Е. - Які психологічні поради можуть допомогти при розладах пам’яті? - Вчити вірші напам’ять. Розгадувати кросворди, сканворди, грати в ігри, які розвивають увагу, пам’ять, інтелект. І, звісно, багато читати.
Тренуймо пам’ять 1. РУХ ОЧИМА. За останнім даними наукових досліджень, щоденне виконання наступної вправи всього лише протягом 30 секунд поліпшує пам’ять на 10%. Необхідно одночасно рухати зіницями з боку вбік. Ця вправа підсилює координацію обох півкуль мозку й сприяє активізації його зон, відповідальних за пам’ять. 2. ФІЛЬМИ ЖАХІВ. Збудження, викликане негативними емоціями, пов’язаними з переглядом неприємних або страшних зображень, підвищує здатність до тривалого запам’ятовування інформації. Дослідники університету Вашингтона встановили, що перегляд страшних зображень одразу після успішного запам’ятовування інформації підвищує ефективність її збереження в довготривалій пам’яті. Цікавий той факт, що позитивно забарвлені зображення, у тому числі ті, що викликають сексуальне збудження, жодним чином не впливають на ефективність запам’ятовування інформації. 3. ЯЙЦЯ. Лецитин, що входить до складу яєць, зміцнює пам’ять, живить мозок, продовжує творче довголіття. 4. КАВА. Вчені з американського університету Південної Флориди зробили висновок, що дві чашечки кави, при щоденному споживанні цього напою, допомагають зберігати тверду пам’ять, а також попереджають захворювання Альцгеймера. Отримані ними результати деякі експерти вже називають революційними.
Коментарі (0):
|
Warning: require_once(/home/rakursrovnoua/public_html): Failed to open stream: No such file or directory in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php on line 10 Fatal error: Uncaught Error: Failed opening required '' (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php80/root/usr/share/pear') in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php:10 Stack trace: #0 /home/rakursrovnoua/public_html/info.php(316): include() #1 {main} thrown in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php on line 10 |