Починаючи з 7 жовтня мешканці міста Сарни стоять “на вухах”. Звичайна знахідка, яка роками ховалася у землі, виявилася настільки небезпечною, що будь-якої хвилини могла перетворити територію радіусом 1200 метрів у суцільний котлован.
Даті 12 жовтня 2011 року тішаться хіба що учні сарненських шкіл, для яких цей день став незапланованим вихідним. У центрі міста на один день призупинили навчання в чотирьох середніх школах і двох дошкільних установах, а також евакуювали місцевих у радіусі двох кілометрів. І все тому, що знайдену бомбу підривали прямо на місці. А було все так.
7 жовтня житель Сарн копав льох на своїй присадибній ділянці, коли знайшов щось схоже на снаряд. Сам цікавитися не став, і відразу викликав МНСників. Місце знахідки відразу взяли під охорону, а згодом дали висновок - це ніщо інше, як авіаційна бомба SD-250 німецького виробництва часів Другої Світової війни. Того дня більшість людей вже побоювалися заходити у цей район.
Авіабомба оснащена двома діючими детонаторами, пошкодженими корозією. Однак визначити тип підривників піротехніки не змогли. Але відомо, що радіус дії цієї бомби становить 1200 м (а це дитячий садочок, ліцей, гуртожиток і залізниця), а саме вона була знайдена в150 м від вузлової залізничної станції Сарни і в 100 м від будівлі райдержадміністрації. Бомба настільки пошкоджена, що вивезти її на полігон для підривання рятувальники не змогли - надто ризиковано, тож попередньо вирішили діяти на місці. А зробити це у центрі міста не так вже і просто.
Напередодні районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила рішення - вирити десятиметровий котлован і там знахідку підірвати. Відтак, за допомогою екскаватора вирили траншеї для створення захисної подушки методом камуфлету, привели в готовність сили швидкого реагування, створили резерви медикаментів і додаткові ліжко-місця, обмежили рух поїздів та транспорту.
О 16:35 годині 12 жовтня надзвичайно складна операція зі знешкодження 250-кілограмової авіаційної бомби була успішно завершена. Контролював ситуацію безпосередньо міністр МНС Віктор Балога.
Внаслідок вибуху жоден з учасників операції не постраждав, навколишні будівлі та комунікації руйнувань не зазнали. На місці підриву утворилася воронка глибиною 2,5 та діаметром 10 метрів.
Загалом, участь в операції брали керівники місцевих органів влади, комунальні та аварійні служби району, 15 співробітників МНС та 14 правоохоронців.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |