Як пояснив начальник управління охорони здоров’я Віталій БОЙКО, приміщення, в якому наразі розміщується ендокринологічний диспансер, непристосоване для потреб лікувального закладу, медичну допомогу хворі не можуть отримати в повному обсязі та на належному рівні. Колись у цьому приміщенні був гуртожиток і, крім того, воно перебуває у державній власності. Люди, які звертаються за медичною допомогою - а це переважно хворі на цукровий діабет - не мають можливості навіть вийти подихати свіжим повітрям - адже приміщення закладу з одного боку обмежене насиченою транспортною магістраллю до якої 10 метрів, а з іншого - гаражами. Від такого сусідства повітря не надто чисте, та й у самому приміщенні - тісно, не облаштовані належно санвузли, є багато інших недоліків. А площі радіаційного диспансеру не заповнені, сам заклад у радянські часи був побудований для лікування тодішньої партійної еліти, оточений чудовою парковою зоною. Цілком логічно приєднати до цього закладу ендокринологічний центр та розширити обсяги медичної допомоги, яку буде він надавати.
Пацієнтам ендокринологічного профілю така реорганізація піде лише на користь. Окрім того, це дозволить зекономити кошти обласного бюджету близько 1 млн. грн на комунальних послугах та утриманні інфраструктури закладу. Звичайно, краще було б ці кошти використати для придбання медикаментів для хворих цієї категорії. Щодо подальшого використання приміщення ендокринологічного центру, то там планується відкрити гуртожиток для медичних працівників - медсестер, лікарів-інтернів, які працюють в обласних медичних закладах у м.Рівне. Адже медичні працівники, особливо середній та молодший медичний персонал - найменш соціально-захищена категорія, тому хоча б кімнату в гуртожитку тим, які цього потребують, влада повинна забезпечити.
Але існує й інша думка - зберегти все в нинішньому стані. Щоб бути цілком об’єктивним, знати позицію всіх зацікавлених сторін та прийняти правильне рішення, голова постійної комісії Юрій Семенюк надав слово заступнику головного лікаря ендокринологічного центру Юрію СЕРВЕТНИКУ. За його інформацією, колектив закладу налаштований проти реорганізації - люди, насамперед, хвилюються за збереження робочих місць. Крім того, Юрій Серветник вважає, що необхідно зберегти заклад як окрему спеціалізовану структурну одиницю, адже хворі ендокринологічного профілю мають можливість стаціонарно лікуватись у закладі двічі на рік, а у сусідніх областях, де нема окремого ендокринологічного диспансеру, як свідчить статистика, - один раз на два роки.
Ці аргументи заперечив начальник управління охорони здоров’я Віталій Бойко і повідомив, що всі медичні працівники обов’язково будуть працевлаштовані у новоствореному відділенні диспансеру радіаційного захисту населення, а зменшення кількості ендокринологічних ліжок не буде, буде лише їх розподіл: 70 ліжок для дорослих - у радіаційному диспансері, а 20 - дитячих, планується відкрити на базі обласної дитячої лікарні, де є висококваліфіковані спеціалісти. Тому говорити про імовірне зменшення обсягів надання медичної допомоги хворим неправильно.
Позицію управління також підтримав голова постійної комісії Юрій Семенюк. Як хірург, він провів наступну аналогію - хоча й боляче робити операцію, та часом необхідно, якщо внаслідок цього покращиться здоров’я пацієнта. Так і в управлінні галуззю - хоча процедура реорганізації неприємна, та вона потрібна, адже це піде на користь пацієнтам. Окрім того, таку ж позицію займає Рівненська обласна асоціація по захисту громадян хворих на цукровий діабет “Діабетик”, про що є відповідний лист.
Заслухавши та зваживши всі аргументи, депутати обласної ради - члени постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства одноголосно підтримали рішення про доцільність та необхідність реорганізації Рівненського обласного ендокринологічного центру, але, водночас, рекомендують управлінню охорони здоров’я вжити заходів щодо подальшого працевлаштування працівників ендокринологічного центру.