Фонд забезпечив Рівненський онкодиспансер високоенергетичним лінійним прискорювачем, 16-зрізовим комп’ютерним топографом, комплектом обладнання для позиціювання та іммобілізації пацієнта та іншим необхідним обладнанням, загальна вартість якого складає близько 22 мільйнів гривень. Додатково фонд забезпечує модернізацію обладнання для контактної променевої терапії диспансеру.
І починаючи з 10 жовтня, за допомогою цієї сучасної чудо-техніки, вже вилікувалося 25 людей. Обстежити вдалося 385 пацієнтів.
- У Рівненському онкологічному диспансері створено умови для ефективної роботи радіологічної служби та для започаткування кращої за світовими стандартами практики своєчасного виявлення та лікування онкологічних захворювань, - розповідає Григорій МАКСИМ’ЯК, головний лікар Рівненського обласного онкологічного диспансеру. - Рак як причина смерті займає друге місце в структурі смертності населення України і разом із серцево-судинними захворюваннями визначає рівень здоров’я нації. Хворих, у яких діагностували злоякісні новоутворення, на Рівненщині проживає близько 17 870 осіб. І найбільшою проблемою у їхньому лікуванні є категорично негативне налаштування пацієнтів. Тому в лікуванні онкологічних захворювань має бути команда, яка складається з лікаря, хворого та рідних і близьких людей, що постійно підтримують і не дозволяють опустити руки.
Фахівці Центру променевої терапії Рівненського онкологічного диспансеру пройшли перші етапи навчання як на робочому місці, так і за кордоном в сучасних європейських клініках.
- Променева терапія не є шкідливою, а навпаки є хорошим методом у лікуванні пацієнтів хворих на рак. Є багато пухлин, які лікуються променевою терапією і відсоток виживання хворих є досить високим, - зазначає Тетяна ЩЕГЛОВСЬКА, завідувач відділенням променевої терапії Рівненського обласного онкологічного диспансеру. - Ця терапія знищує погані клітини, а за допомогою отриманого сучасного обладнання ми не дозволяємо опромінити здорові клітини.
Найближчим часом Фонд планує долучити Рівненський обласний онкологічний диспансер до телемедичної мережі в Україні. Завдяки цьому фахівці отримають можливість дистанційно співпрацювати з колегами з інших міст в Україні та провідними іноземними клініками. Також для пацієнтів диспансеру видано 6 довідкових брошур, що інформують їх про різні етапи проходження лікування.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |