Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №529 від 01.12.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Люди серед нас

Сергій Лук’янов: “Ставши митником, я зрозумів, що це саме моя професія”

Сергій Лук’янов: “Ставши митником, я зрозумів, що це саме моя професія”

З 1996 року розпочав роботу у митних органах Сергій Лук’янов - начальник Рівненської митниці. Одразу після закінчення Львівської комерційної академії влаштувався на роботу в митницю. Пройшов шлях від інспектора до начальника митниці. Працював у Дністрянській, Чернівецькій обласній, Південній та Кримській митницях.

- Фах митника дуже багатогранний. І хоча в основному ми займаємося контрольною службою, тобто перевіряємо все, що проходить через митний контроль, та все ж, у рамках цієї професії, доводиться часто бути економістом, фізиком, хіміком, товарознавцем. Адже особливостей у здійсненні митного контролю настільки багато, що встежити за кожною деталлю інколи дуже важко, - розповідає Сергій Лук’янов.

- Сергію Віталійовичу, розкажіть, як склалося, що Ви обрали професію митника?

- Це просто доля. Адже спочатку я вступив у Львівський торгово-економічний інститут, а закінчив Львівську комерційну академію, тоді якраз проводилася переакредитація усіх навчальних закладів України.

Ставши митником, я зрозумів, що це саме моя професія. Хоча спочатку був впевнений, що економіст - моє майбутнє, але перетнувши поріг митниці, зрозумів - ось чим хочу займатися у житті! Бути митником - означає бути всебічно розвиненою особистістю. Необхідно постійно займатися самовдосконаленням.

- Чи не важко було освоювати професію?

- Коли я прийшов на роботу в митницю, здавалося, що саме на митника мене і вчили, хоча напрям підготовки у навчанні був - економіка підприємства. Та порівняно з іншими колегами, які прийшли з гуманітарних вузів, мені зорієнтуватися у роботі було набагато простіше.

- Чи було у Вас хобі у юності, яке пізніше допомогло у митній справі?

- Я тривалий час займався спортом, а саме рукопашним боєм, але ніколи не застосовував свої навички у конфліктних ситуаціях. Хоча, можу із впевненістю сказати, що спорт дисциплінує і виховує.

- Особливістю Вашої професії є постійні переїзди. Чи не важко щоразу налагоджувати стосунки з колективом?

-Я вже звик до постійних переїздів. Передусім важливо, щоб була добре організована робота. У митній службі прийнято, що всі керівники на одному рівні налагоджують роботу, тому приїхавши на нове місце легко зорієнтуватися. Тобто, немає такого, що ти приїхав і розпочинаєш роботу з нуля. Тому головним завданням залишається вдосконалювати роботу митниці.

-А як до такого способу життя ставиться Ваша сім’я?

- Родина мене підтримує. Як говорять у народі, куди голка - туди і нитка. Звичайно, є деякі побутові труднощі, пов’язані зі школою та дитсадком, але нічого, для того ми і створюємо сім’ю, щоб підтримувати один одного.

Тим більше - це цікаво, особливо для дітей. Виходить, що вони вивчають географію не за підручником, а на практиці.

- Чи виявив хтось з дітей бажання піти Вашим шляхом?

- Так, мій старший син нещодавно пішов до школи і коли першого вересня вчителька розпитувала - хто ким хоче бути, він однозначно заявив - хочу бути митником. Але час покаже, як все складеться.

- Чи були люди у вашій професії, яких Ви б могли назвати наставниками?

- Звісно, такі люди були. Але своїм наставником вважаю передусім колектив, який і виховує, і дисциплінує. Адже коли ти тільки починаєш працювати, відразу звертаєш увагу на те, як працюють колеги, і бачиш перед собою поставлену планку, намагаєшся відповідати заданому рівню.

- Чи були у Вашій роботі цікаві, незвичні випадки?

- Був один, коли мій колега виявив порушення митних правил, суть яких полягала у тому, що громадянин щось не вніс у декларацію. Відповідно до порушення, потрібно скласти протокол, і у процесі цієї роботи порушник розуміє, що основним доказовим документом у цій справі є декларація. Довго не думаючи, громадянин вихопив документ і почав їсти його на очах в інспектора. А без декларації протокол втрачає юридичну силу.

Тобто, у нашій професії вистачає різних випадків, які з одного боку є кумедними, а з іншого - складними.

- Які головні завдання ставите перед собою у новому колективі?

- Як керівник Рівненської митниці, хочу правильно організувати роботу. На першому місці, звичайно, наповнення Держбюджету. У цьому місяці план розпису складає 178 мільйонів, і ми його виконали.

Наразі основні зусилля направляємо на боротьбу з наркотиками. У цьому році порушено дві кримінальні справи.

- А що Ви можете сказати щодо корупції, яким чином проводиться робота у цьому напрямку?

- У нас є відповідальні за цю сферу діяльності. Це головні інспектори із боротьби із оббіганням корупційних проявів. Вони систематично проводять аналіз діяльності посадових осіб митниці, антикорупційну експертизу всіх документів, які видає митниця. Також взаємодіють із правоохоронними органами, для того, щоб володіти інформацією і мати можливість спрацювати на випередження. Головним завданням цих посадових осіб є недопущення вчинення корупційних діянь.

- Як збираєтесь вдосконалювати роботу на Рівненській митниці?

- Ми постійно над цим працюємо. Зараз розвиваємо проект “Електронна митниця”. Вже домоглися того, що лише у рідкісних випадках оформляються документи у паперовому виді за переміщенням товарів. А в цілому 95 відсотків документів формуються в електронному вигляді.

Також збільшилось оформлення електронних вантажних митних декларацій. Думаю, що до кінця року ми доб’ємося того, що 30-40 відсотків декларацій оформлятимуться електронно, а документи контролю за переміщенням товару - в 100-відсотковому вигляді.

Взагалі, завдяки проекту “Електронна митниця”, роль митниці у майбутньому буде суто формально-аналітична. Тобто, це буде митниця, яка не асоціюватиметься для людей з якимись перепонами.

- Крім “Електронної митниці”, які ще проекти будуть представлені у Рівненській митниці?

- Ще реалізовується проект “Попереднього документального контролю”. Він полягає у здійсненні контролю екологічного, санітарно-епідеміологічного і фітосанітарного та контролю за переміщенням культурних цінностей виключно посадовими особоми митниці.

З 15 грудня цей контроль буде запроваджено в пунктах пропропуску Рівненської митниці. Тобто перевізник передаватиме пакет документів, і якщо вони відповідатимуть загальновизнаним стандартам та транспортний засіб буде у належному стані, тоді ставитиметься відмітка, що попередній документальний контроль проведено. І всі служби, які проходять фізичні та юридичні особи при перетині кордону, а їх у нас зараз п’ять (прикордонники, митники, фітосанітарії, екологи і санітарно-епідеміологічний контроль та контроль за переміщенням культурних цінностей), без потреби, залучатися не будуть.

- За період роботи митником Ви встигли багато де побувати. Чи є улюблене місто, яке найбільш запам’яталося?

- Всі міста, в яких я проживав, мали свої переваги. Зараз я не можу сказати, що десь мені було краще, а десь гірше. Головне, що поруч завжди знаходилися хороші люди, завдяки яким мені було комфортно жити і працювати, і родина.

-А що Ви можете сказати стосовно Рівного?

- На жаль, з містом ознайомитися ще не встиг. Бачив хіба що центр, де знаходиться митниця, але маю бажання найближчим часом прогулятися і більше дізнатися про Рівне.

- Як відпочиваєте у вільний від роботи час?

- Для мене найкращий відпочинок - це проведення часу з родиною. Поспілкуватися із дітьми, зарядитися їхньою енергією. У мене троє дітей, і вистачає по півгодини з кожним поспілкуватися, щоб отримати позитивний заряд і бажання працювати.

01.12.2011Юлія ГОЛИК


Переглядів: 1951

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 18.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22487)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18437)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15469)
• Допомога під час карантину [967] (15441)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15183)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15049)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14987)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14937)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14910)
• Живи до ста! [965] (14852)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14811)
• Бюджет і ми… [965] (14789)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14665)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14634)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14515)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14456)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14107)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14074)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (354)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (63)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (62)
• Проблеми з пам’яттю: (58)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (57)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (56)
• Чи можна нагрівати мед? (55)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (55)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (55)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (54)
• Фундучна картопля (54)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (54)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (53)
• Рецепт домашніх патчів (53)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (52)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"