№530 від 08.12.2011p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"
Новини Рівне |
#А чи знаєте ви, що Соліть на здоров’яПринцеса з французької народної казки сказала своєму батькові: “Я кохаю тебе як сіль”. Король розгнівався на таку неповагу і вигнав дочку з королівства. І лише потім, залишившись без солі, він усвідомив її справжню цінність, а одночасно і глибину любові дочки...” Сіль - це найбільш суперечливий продукт на нашому столі. З одного боку, медики часто називають її “білою смертю”. З іншого, науково доведено, що сіль у певній кількості обов’язково повинна бути присутньою в нашому щоденному раціоні. У світі розрізняють кілька видів солі. Кам’яна сіль - це природний кристалічний мінерал, який виник у земній корі на стадії висихання стародавніх морів. У ній менше, ніж у морській, мікро- і макроелементів, натомість більше сторонніх органічних домішок. Вона коштує дешево і в Україні є найпоширенішою. Виварочна сіль (екстра) проходить хімічне очищення і термічну обробку, а щоб уникнути злежування, в неї додають спеціальні присадки. Тому вживання солі екстра краще звести до мінімуму. Йодовану сіль рекомендується вживати людям, які мають дефіцит йоду в організмі. Для приготування їжі, крім звичайної солі, також використовують харчову морську. У чому секрет її популярності? Морська сіль визнана прихильниками здорового харчування і лікарями. Вона повністю натуральна, завдяки м’якому способу отримання. За рахунок цього в ній зберігаються всі мінерали і мікроелементи, та при цьому відсутні шкідливі сторонні домішки. Її можна використовувати для приготування м’яса, риби, овочів, супів, для консервації і підсолення готових страв. Справа у тому, що в звичайній кухонній солі міститься тільки два макроелементи - натрій і хлор, а в морській, крім хлориду натрію, представлені такі елементи, як кальцій, калій, фосфор, магній, марганець, цинк, залізо, селен, кремній, йод тощо. Чи потрібна нам сіль? Всупереч ствердженням адептів “прісного” життя, сіль необхідна для нормального функціонування нашого організму. Вона відіграє важливу роль у роботі серцево-судинної системи, допомагає нормалізувати сон, а також підтримує водний баланс організму. Крім того, сіль незамінна для роботи нервової системи. Від солі у жодному випадку не повинні відмовлятися люди, які страждають діабетом і астмою, оскільки вона допомагає регулювати рівень цукру в крові і очищає дихальні шляхи від надлишку слизу. Недостатній рівень солі в організмі виявляється у вигляді запаморочення, слабкості, непритомності. У найважчих випадках безсольова дієта призводить до обезводнення і, як наслідок, виснаження організму.
Окрім цього сіль можна використати і в інших випадках: 1. Видалити жирну пляму з одягу (якщо пляма свіжа): насипте сіль на пляму і добра втирайте її в тканину. Потім виперіть одяг. 2. Попередити цвіль у хлібниці: насипте тонкий шар солі на дно під решітку. 3. Продовжити життя квітам: вазу, в яку збираєтеся поставити квіти, що зрізали, наповніть водою з розчиненою в ній сіллю (1 ч.л. на 1 літр води). 4. Законсервувати аромат троянд: нарвіть пелюстки квітучих троянд, укладіть їх у скляну банку шарами, пересипаючи кожний шар сіллю. Щільно закрийте кришкою, поставте в холодильник. Коли знадобиться наповнити приміщення ароматом живих троянд, просто винесіть банку в потрібне місце і відкрийте її. 5. Зробити каву смачніше: перед тим, як варити напій, додайте трохи солі у воду, якщо у вас кавоварка із стаціонарною подачею води, додайте щіпку солі в чашу, після того, як кава вже звариться. 6. При сильній нежиті якомога частіше рекомендується полоскати носоглотку солоною водою. 7. Ванни з морською сіллю здійснюють регенеруючу і стимулюючу дію на шкіру, підвищують її еластичність (300 г морської солі на ванну, тривалість процедури - 15-20 хвилин). 8. Зміцнити нігті можна застосовуючи просту процедуру - ванни з морською сіллю. (1 стакан теплої води + 1 ст. ложка морської солі. Тривалість процедури - 5-7 хвилин).
Цікаві факти про сіль: • У християнстві сіль асоціюється не тільки з довголіттям і непохитністю, але і більш того - з істиною і мудрістю. • Хліб і Сіль - благословення і його збереження - часто виявляються пов’язаними. Приносити в новий будинок хліб і сіль - стара єврейська традиція, що йде з глибини Середньовіччя. • Британці обходилися без хліба, але сіль на новосілля приносили споконвіку.
Коментарі (0):
|
© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено. |
тел.(098)0565477, (096)3950057 Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється Наші сайти: |