14 жовтня 1994 року, на свято Покрови, вихідці з Рівненщини, які проживають у різних куточках світу об’єдналися у “Рівненське земляцтво”, до якого на сьогодні входить понад 750 активістів. Загалом в Україні створено 25 земляцтв, які на різних рівнях представляють інтереси своїх регіонів, серед них Рівненське земляцтво входить у п’ятірку найкращих.
У новому документі 10 пунктів. Йдеться, зокрема, про співпрацю в економічній, соціальній, культурній, освітній сферах. Відтак, працюватимуть над залученням інвестицій, коштів міжнародних фінансових організацій під реалізацію важливих соціально-економічних програм, розвитком економіки краю, допомагатимуть та оздоровлюватимуть соціально незахищених, підтримуватимуть обдарованих дітей та молодь, організовуватимуть спортивні змагання. Увагу приділятимуть розвитку туризму та видавництву української книги. “Мені приємно, що наші земляки, які зараз живуть за межами Рівненщини, не забувають про свою малу Батьківщину і мають бажання допомогти. Ми, звісно, за таку співпрацю. Втім, результат буде лишень тоді, коли усі пункти угоди про співпрацю виконуватимуться, а не залишаться на папері. А для цього потрібно, щоб кожен член земляцтва вболівав за Рівненщину”, - зазначив голова ОДА Василь БЕРТАШ. Підтримав очільника області і голова облради Юрій Кічатий.
- Обласна рада прийняла Стратегію сталого розвитку “Західна брама”, яка спрямована на ефективне використання та розвиток виробничого і ресурсного потенціалу області в умовах розширення співробітництва України та регіону з країнами ЄС, СНД, Близького і Далекого Сходу; сприятливої кон’юнктури ринку на продукцію місцевих виробників - тому нам необхідна підтримка наших земляків, - зазначив Юрій КІЧАТИЙ. - Нашій області пощастило, адже її інтереси на різних рівнях лобіюватиме перший Президент незалежної України, наш земляк Леонід Кравчук, який є президентом МГО “Рівненське земляцтво”. Підписана Угода дасть новий поштовх для нових спільних досягнень.
Представники земляцтва, які прибули на терени малої Батьківщини - Рівненщину, 15 лютого відвідали Здолбунівський район, де зустрілися з його керівниками та розповіли про плани святкування вулиці Здолбунівська у м.Київ, заплановане на квітень 2012 року. Побували в урочищі Гурби, ознайомились з експозиціями музеїв Уласа Самчука та Бориса Тена в с.Дермань. Потому вони відвідали музей бурштину та експозицію історико-археологічного центру “Пересопниця”.