Одним із них є Микола Кучерук - кандидат від ВО “Батьківщина” по 156 виборчому округу (Сарненський, Костопільський та Березнівський райони), керівник фракції ВО “Батьківщина” у Рівненській обласній раді.
Що характеризує його як політика? Як керівника? Як земляка?
30 років тому Микола Кучерук пов’язав своє життя з агропромисловим виробництвом Костопільщини, пройшовши шлях від простого робітника до посади директора Костопільського заводу продтоварів - нині АТ “Родина”. Йому вдалося підняти підприємство практично з колін і вивести в одне із кращих серед вітчизняних виробників харчової промисловості в Україні.
Відтак, за вагомі досягнення у промисловій сфері Миколу Кучерука було нагороджено пам’ятним “Знаком Пошани” та присвоєно почесне звання “Заслужений працівник промисловості України” (2003 рік). За роки керівництва одним із найбільш потужних підприємств харчової промисловості Західної України Микола Кучерук створив понад 900 робочих місць, що є надважливим для такого невеликого міста, як Костопіль. Тому не дивно, що йому неодноразово присвоювалося звання “Кращий роботодавець року”. За ділові якості та вмілий стиль керівництва Миколу Кучерука відзначали грамотами Держхарчопрому України, пам’ятною медаллю “10 років Незалежності України”.
Після мітингу автор зустрівся із Миколою Герасимовичем і попросив його розповісти, як він бачить перспективи розвитку Поліського регіону.
- У нашому Поліському краї, на жаль, немає ані гарних родючих земель, ані розвиненої промисловості. Тому я, як керівник з великим досвідом, переживши разом із трудовим колективом не одну кризу, вважаю необхідним почати економічне відродження Полісся з села. Для цього потрібна державна програма, яку мусить прийняти Верховна Рада. Свого часу держава дала селянам земельні паї, але при цьому була повністю знищена державна система закупівель сільгосппродукції. Тому ми, патріоти України, мусимо її відродити, але вже на новому рівні. Що я маю на увазі? Після створення державних закупівельних компаній їх представники будуть за ринковими цінами купувати у селян продукцію. Потім вже великими партіями продавати її по всій державі торговельним мережам. Схему постачання продукції в усі куточки країни ми відпрацювали у “Родині” вже давно, і хочу сказати, що нічого складного у цьому для мене немає. Бувало соромно дивитися, як величезні супермаркети брали на продаж польську чи навіть єгипетську картоплю за високими цінами, а наші селяни не могли самотужки продати зібраний на власній землі врожай навіть за копійки. Тому саме створення державної, я підкреслюю - державної системи заготівлі сільгосппродукції, є вкрай необхідним для відродження села. Для цього не потрібні десятки мільярдів гривень, як на Євро-2012, навпаки, у виграші будуть усі - селяни, які нарешті почнуть отримувати за власну продукцію реальні гроші, держава та споживачі, які замість неякісної і дорогої імпортної продукції стануть більше споживати вітчизняних продуктів. Але і це не все. Сьогодні по всіх наших райцентрах та великих селах стоять закриті збанкрутілі підприємства. Вижити, на жаль, вдалося дуже небагатьом товаровиробникам, а кількість підприємств Полісся, продукція яких є відомою споживачам усієї України, взагалі можна перерахувати на пальцях. Після створення державної програми закупівель виникне потреба у створенні мережі підприємств зі зберігання продукції, упаковки та її транспортування. Це, у свою чергу, дасть поштовх розвитку переробної галузі. Сьогодні у великих містах більшу частину консервованих овочів, фруктів, джемів та іншої продукції складає імпорт. Невже все це ми не можемо виготовляти у себе? Потрібна лише державна підтримка. Її може забезпечити у сьогоднішніх умовах лише Верховна Рада. Саме тому я і йду на вибори, і знаю, що мою позицію підтримує уся Об’єднана опозиція, і після нашої перемоги ми розпочнемо роботу з відродження рідного Полісся. Пам’ятаймо: Україна починається для кожного з нас з малої Батьківщини. Для нас - з Полісся! З малої Батьківщини починається і кожен з нас!