За його словами, на медикаменти хворого з ранньою формою туберкульозу витрачають 3-4 тисячі бюджетних гривень, а для пацієнтів із запущеними формами доводиться закуповувати ліки на 25-30 тисяч гривень із держказни. Осучаснення лабораторії обласного протитуберкульозного диспансеру стало можливим завдяки співпраці області з Фондом Ріната Ахметова “Розвиток України”, адже для підвищення рівня медобслуговування краян область активно залучає приватних партнерів.
Так, із Фондом підписаний меморандум про співпрацю, і Рівненщина вже отримала перший транш імпортного обладнання на суму 1 мільйон 200 тисяч гривень. Наступна поставка апаратури запланована на другу половину жовтня. Одержане в рамках проекту високотехнологічне оснащення дозволить діагностувати туберкульоз вже за 2 години. Більше того, щоб краянам було зручніше консультуватися та лікуватися, паралельно переоснащують і протитуберкульозні диспансери в районах. Зокрема, Зірненський заклад Березнівського району та Страшівсвський Сарненського також осучаснюють за рахунок Фонду Ріната Ахметова “Розвиток України”.
Водночас фтизіатри всіх рівнів проходять перенавчання, а також мають можливість консультуватися з іншими спеціалістами, працюючи в єдиній он-лайн програмі. Фахівці Фонду також допомагатимуть місцевим медикам в розробці дієвої стратегії боротьби з туберкульозом на Рівненщині. Нині показник захворюваності в області на третину нижчий від середнього по Україні.
Мазяр подарувала УЗД-апарат
Кольоровий УЗД-апарат з’явився у Сарненській ЦРЛ. Тож відтепер жителям одного з найчисельніших районів Рівненщини не доведеться долати сотню кілометрів для оперативної діагностики.
- Найпоширеніші проблеми в населення, яке потерпіло від аварії на ЧАЕС, - це патології щитовидної залози, - розповідає головний лікар Сарненської ЦРЛ Ярослав РОМАНЮК. - Цю недугу мають 5 600 дітей Сарненщини, втім стежити за її перебігом через застаріле обладнання не було можливості.
Замінити старе діагностичне обладнання німецьким високотехнологічним допоміг благодійний фонд “Дітям України щасливе майбутнє”. Завдяки співпраці з його очільницею Тамарою Мазяр знайшли німецьких меценатів, які не лише подарували імпортний УЗД-апарат, а й усі витратні матеріали до нього. Також є попередня домовленість із благодійниками про наступні поставки діагностичного оснащення у віддалені Рокитнівський і Зарічненський райони.
Довідково. У Сарненському районі проживає 102 тисячі людей, із них - 28 тисяч діти. На диспансерному обліку перебуває майже кожна друга дитина.