Головним завданням нинішньої влади України для відновлення керованості економікою стало саме досягнення політичної стабільності. Перші результати вже є, хоча нашій країні доведеться ще багато зробити для того, щоб промисловість запрацювала на повну силу, щоб були створені нові робочі місця. Адже економіка, що працює, а не дихає на ладан, і дозволяє державі виконувати свої зобов’язання. Передусім - щодо виплати пенсій. Адже ніхто з нас не буде вічно молодим, до всіх колись прийде старість і немічність, відтак всі ми потребуватимемо турботи рідних і захисту держави
У березні 2012 року Президент України Віктор Янукович виступив із новою соціальною ініціативою - осучаснити, підвищити пенсії. Це - реалізація принципів соціальної справедливості. З причин плутанини після “помаранчевої революції” у пенсійній системі України склалося так, що люди, які вийшли на пенсію у різні роки, причому, пропрацювавши однакову кількість років на однакових посадах, отримують на старості різні виплати. Зрозуміло, змиритися з цим було б безвідповідальним.
Тож, для встановлення соціальної справедливості взяли за базовий рівень середньомісячну зарплату 2007 року в 1197 грн., а не 2006-го, як раніше, коли зарплата була меншою. Результат перерахунку, автоматичного, до речі, що не потребує біганини за довідками, такий: майже 13 млн. наших громадян на заслуженому відпочинку почали отримувати, в середньому, на 134 грн. більше. Зараз середня пенсія зросла до 1400 грн. Порівняйте й інші показники. На початку 2009 року в нашій країні близько 10 мільйонів пенсіонерів не отримували й однієї тисячі гривень на місяць. На сьогодні таких вже втричі менше. Упродовж семи місяців 2012 року на Рівненщині призначено понад 7 тисяч нових пенсій, проведено поточних перерахунків по 9,5 тис. пенсійних справ.
І це тільки перші результати нової соціальної політики, що багато в чому досягнуті за рахунок політичної стабільності в нашій країні. Зростає прожитковий мінімум, а разом з ним стає більшою й пенсія. Відповідно до ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та Постанови КМУ від 26.03.2012 року “Про підвищення розмірів пенсій у зв’язку із зростанням середньомісячної заробітної плати штатного працівника” з 1 березня 2012 року здійснено автоматизований перерахунок пенсій 47 тисячам пенсіонерів області на суму 1,8 млн. грн. На виконання Постанови КМУ від 23.04.2012 “Про підвищення рівня соціального захисту населення” з 1 травня 2012 року проведено перерахунок пенсій ще 292 тисячам пенсіонерів Рівненщини на суму 33 млн. грн.
Багато хто може сказати, що і цих грошей для забезпеченої старості недостатньо. Сперечатися не будемо. Але хто сказав, що це підвищення пенсій - останнє? Середній розмір призначеної пенсії на Рівненщині станом на 1 липня 2012 року склав 1232,76 грн. Це на 207 грн. 46 коп. (20,2 відсотка) більше, ніж було на відповідну минулорічну дату.
В Україні вже діє чимало недержавних пенсійних фондів та, згідно з даними соціологічних опитувань, близько 77% українців вважають, що саме держава має оплачувати їм пенсію. І це логічно - адже більшість наших людей, які вже вийшли на заслужений відпочинок, відраховували гроші на пенсію у державну структуру - Пенсійний фонд України. Продовжують відраховувати пенсійні внески в цю державну структуру більшість тих, хто працює сьогодні, отримуючи зарплату легально, не “в конвертах”.
Виведення дедалі більшої кількості зарплат із “тіні” поряд із створенням нових робочих місць є двома нагальними завданнями держави, що вперше за багато років функціонує в умовах політичної стабільності.