Цьогоріч на виставку, яка проходила у палаці “Хімік”, учасники злетілися з дванадцяти областей України. Завітали до нас навіть з Польщі. На виставці-ярмарку були представлені близько 40 порід голубів - миколаївські, серпаті, торцові тощо, - а також декоративні кури й папуги, конорейки, дудичі, кролі й інші представники фауни.
Хоча масштаби виставки і набирають обертів, і цей ярмарок відбувається вже втретє, голубівництво в цілому на Рівненщині переживає не найкращі часи. Це підтверджує і голова Рівненської обласної громадської організації голубоводів та птахівників-любителів Андрій БАРАНЧУК, зазначаючи, що за останні тридцять років голубівництво зменшилося в рази. І подібні виставки якщо і не зможуть повністю популяризувати “пернатий” вид захоплень, то щонайменше допомагатимуть прищепити кожному з нас любов до природи.
А що взагалі знають наші діти про цих, як виявляється, величних птахів? Яку відповідь передусім можна почути на запитання, що за птах голуб? Пересічний громадянин, насамперед, зазначить, що це птах, який мешкає переважно у містах, полюбляє підгодовуватися хлібними крихтами, а ще… любить гніздувати на балконах, забруднюючи та засмічуючи все довкола, від якого потім ніяк не можна здихатися. А чи замилювалися ми колись, що голуб - це, передусім, птах миру, символ Святого Духа, а також - щирої любові, злагоди й ніжності?
В Україні голуба ще прийнято вважати символом довголіття та синівської любові. Голуб і голубка в парі - символ вічної й вірної любові. Голуб також є надзвичайно розумним птахом, адже вміє знаходити дорогу до рідного дому, доставляючи листи, як би далеко від нього не був. А які б молодята не мріяли у день свого весілля випустити пару білих голубів у небо на знак вічного кохання? Тому так важливо познайомити дітей та молодь з цими дивовижними птахами, розмаїття порід яких просто вражає - голубоводи світу вивели майже 200 їх порід.
Колекціонери - учасники виставки, запевняють, що розведення голубів є вкрай цікавим та азартним захопленням, проте зовсім не дешевим. Наприклад, середня ціна за голуба рідкісної породи може коливатися від 100 доларів до п’яти тисяч євро, однією з таких порід голубів є кар’єр. Але, як не дивно, заповзятих колекціонерів це не зупиняє, вони прагнуть постійно поповнювати свої колекції новими найрідкіснішими представниками, тому виставка-ярмарок для них - це ще й можливість похизуватися своїми досягненнями. Тому організатори нагородили власників найбільших, рідкісних та оригінальних колекцій кубками й дипломами. Та пообіцяли, що всіляко поширюватимуть голубівництво в Україні і наступного року рівняни знову матимуть нагоду відвідати цю чудову виставку.