Згідно із документом, Кабмін запропонував скоротити дефіцит держбюджету в 2013 році на 30% у порівнянні з бюджетом-2012. Доходи передбачаються на рівні трьохсот шістдесяти одного з половиною мільярдів гривень, а витрати - 410,7 млрд. гривень. Прогноз ВВП - 3,4%, а інфляція передбачається на рівні 4,8%.
Саме з цього часу міські і обласні ради розпочинають формування власних бюджетів. На яку галузь скільки потрібно коштів, звідки забрати, а куди додати гроші - саме цим займатимуться профільні комісії наступних два тижні. А от яким саме перед нами постане бюджет 2013, ми зможемо дізнатися ближче до нового року.
- Державний бюджет вже прийняли, але ніхто його ще не бачив. Від тих контрольних цифр, що будуть у ньому, ми й відштовхуватимемося. Але прийматиметься новий бюджет десь у двадцятих числах цього місяця. Яким він буде, не знає ніхто, - говорить міський голова Рівного Володимир ХОМКО.
Що ж стосується цьогорічного бюджету, то міський голова зазначає, що проблем з кошторисом немає. За цей рік він навіть перевиконаний. Затримка у казначействі, яке не перераховує гроші.
- Нинішній бюджет перебуває у нормальному стані, ми його перевиконуємо. Єдина проблема - це казначейство. Зараз не грає ролі, чи ми маємо гроші на рахунках, чи ні, адже казначейство нічого не перераховує, - розповідає Володимир Хомко. - Останні гроші ми кинули на розчистку снігу, а що буде далі - не відомо. Мери міст вже втретє зібралися у Києві, щоб звернутися до Прем’єр-міністра з проблемою не проплати коштів, та він постійно говорить, що це не правда. Це просто фантастика, я розмовляю з мером Луцька, в нього зависло 32 мільйони, в Рівному - 12 мільйонів, а у Миколаєві - 14. На відміну від минулого року цьогоріч бюджет нормальний, проблема лише в тому, що гроші нікуди не перераховуються.