До цієї чудової передріздвяної традиції, а саме розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру - масштабно Рівне долучилося ось уже другий рік поспіль. А от започаткована сама традиція у 1986 році австрійською телерадіокомпанією ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки дітей та усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час.
- Вифлеємський вогонь ми отримуємо вже другий рік поспіль, - розповідає міський голова Рівного Володимир ХОМКО. - Це дуже хороша ідея, яку реалізовують пластуни. Отримуючи з дитячих рук лампадку із Святим вогнем, ти відчуваєш душевне тепло і спокій. Для дітей передача Вифлеємського вогню - це можливість відчути всю важливість місії, а для нас - це відповідальність за їхню роботу.
Також міський голова розповідає, що сам бере Вифлеємський вогонь у свою домівку, те ж роблять і всі працівники виконкому.
По Україні Вифлеємський вогонь поширюють члени Пласту - Національної скаутської організації України.
- Вогонь передається скаутською естафетою з Австрії. До процесу залучаються скаути всіх європейських країн. А от українські пластуни отримали Вифлеємський вогонь від польських карцерів на україно-польському кордоні, - розповідає референт преси та інформації станиці Рівне Володимир ВУС. - Сам Святий вогонь дістався Рівного вже безпосередньо від луцьких пластунів. Інші осередки областей України отримали його вже раніше за допомогою Укрзалізниці, саме вона доставила вогонь до Києва та в інші східні міста України.
Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук у руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх домівок.
- Ми поширюємо вогонь серед тих церков, парафії яких підтримали цю акцію - це Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна церква, Українська греко-католицька церква та Українська римо-католицька церква, - зазначає відповідальна за розповсюдження Вифлеємського вогню в Рівненській області Оксана ШЕВЧУК. - Сама передача відбувається в два етапи - це п’яте та шосте січня. Цьогоріч ми плануємо охопити вдвічі більше церков ніж минулого року, тому у Свят-вечір більшість рівнян зможуть принести цей вогонь у свої домівки.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |