Нагадаю, торік у травні засідання відбулося на базі Рівненської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах. Під час зустрічі обговорили актуальну для цієї пори тему - безпека на водних об’єктах. У жовтні засідання ради провели у Рівненському державному гуманітарному університеті. Тема зустрічі звучала так: “Організація викладання дисципліни “Цивільний захист” у вищих навчальних закладах”.
На підсумковому засіданні науково-методичної ради присутні поділилися напрацюваннями й досягненнями за рік, внесли пропозиції щодо поліпшення діяльності ради. Так, голова ради Андрій ЮСЕНКО, завідувач кафедри загальнотехнічних дисциплін, технологій та цивільної безпеки РДГУ, академік АБОЗ, кандидат технічних наук, доцент, упродовж року представляв Рівненщину на Всеукраїнських конференціях з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту.
Методист навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області Наталія ЗУБІК зауважила, що в області нині функціонує 32 виші, на базі яких працює 42 викладачі з безпеки життєдіяльності. Торік 12 педагогів пройшли підвищення кваліфікації на базі Інституту державного управління у сфері цивільного захисту, потребують підготовки ще 22.
Головний спеціаліст відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління освіти і науки облдержадміністрації Володимир ПЕТРЕНЧУК запевнив, що плідна співпраця з навчально-методичним центром ЦЗ та БЖД Рівненської області, науково-методичною радою продовжуватиметься. Першочерговим завданням у новому році стане унормування й систематизація проходження підвищення кваліфікації керівного та командно-начальницького складу ЦЗ функціональної підсистеми “Освіта і наука України”.
Завідувач кабінету (методичного) НМЦ ЦЗ та БЖД Наталія ЯКОВЕЦЬ розповіла про результати перевірок вищих навчальних закладів, які проводилися впродовж року спільно з Управлінням Держтехногенбезпеки у Рівненській області та членами науково-методичної ради, запропонувала здійснити аналіз навчальної роботи з безпеки життєдіяльності та надати методичну допомогу ВНЗ, викладачі яких не пройшли підвищення кваліфікації в ІДУ у сфері ЦЗ. Щодо нових досягнень 2012 року, то педагогічні працівники Центру підготували два методичні посібники, рецензовані членами науково-методичної ради.
Капітан служби цивільного захисту Дмитро МЕЛЬНИК, провідний фахівець відділу роботи зі ЗМІ та громадськістю ТУ МНС в області, зауважив, що протягом року велася активна профілактична робота щодо недопущення нещасних випадків серед населення. Особлива увага в цьому напрямку приділялася дитячій аудиторії, оскільки їхня допитливість нерідко стає причиною каліцтв і трагічних випадків. Ця робота тривала у плідній співпраці з навчально-методичним центром, членами науково-методичної ради.
Насамкінець присутні обговорили зміни, які необхідно внести до Положення про Обласну науково-методичну раду, визначилися з тематикою засідань у 2013 році, спланували поїздки до інших областей для обміну досвідом, а також обрали заступника голови ради - Ігоря Риженка. У цілому рівень діяльності Обласної науково-методичної ради у 2012 році члени ради визнали достатнім.