Приблизно з восьми місяців у кошику з іграшками повинні обов’язково повинні бути кубики. Дайте дитині помацати їх, покажіть, як з їхньою допомогою можна звести будинок, міст, вежу, але обов’язково пояснюйте, що ви робите. Перетворіть гру на спектакль, зацікавте дитину, можна залучити до будівництва й інші іграшки. Нехай дитина зводить новий будинок за допомогою іграшкових зайців, ведмедів тощо.
Приблизно у півтора роки потрібно починати вносити різноманітність у заняття. Можна скласти в торбочку декілька геометричних фігур і попросити дитину, не дивлячись у мішечок, дістати ту чи іншу фігуру. Після цього, можна запропонувати маляті розсортувати фігурки за кольором або формою.
Виріжте з кольорового картону різні фігури, можна приклеїти на них оченята і ротик. Вашому маляті напевно сподобається така гра.
Після того, як дитині виповниться два роки, можна починати давати їй для гри ґудзики. Дітям дуже подобається перебирати їх, сортувати за кольором або формою, роздивлятися, складати по коробочках. Слід зазначити, однак, що за такої гри вам не можна відлучатися з кімнати. Дитина може запхнути ґудзика до рота і вдавитися, тому стежте за своїм чадом дуже уважно. Можна збирати з малям крупні намистини, складати мозаїки. Ці заняття дуже подобаються малюкам, а, окрім того, розвивають їхні ручки, що у свою чергу допомагає розвинути увагу, мову і мислення.