Зокрема, перевіркою з’ясовано, що працівниками Державної екологічної інспекції в області не вживаються ефективні заходи до суб'єктів господарювання, які скидають у водні об'єкти недостатньо очищені стоки. Так, лише впродовж минулого року 33 суб’єкти господарювання порушили вимоги природоохоронного законодавства та допустили викиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, чим завдали довкіллю шкоди. Водночас, 70% із вказаних порушників уже здійснювали такі викиди у позаминулому році, а вжиті екоінспекторами до них заходи не сприяли реальному усуненню порушень.
Прокуратурою начальнику Держекоінспекції в області внесено подання, продовжує АннаМаріяДзівак, яке розглянуто та задоволено, винні посадові особи притягнуті до відповідальності.
Перевіркою діяльності органів санепіднагляду встановлено, що нагляд і контроль за дотриманням санітарного законодавства при здійсненні питного водопостачання забезпечується не в повній мірі. Так, з’ясовано, що працівники Острозького міжрайонного управління ГУ Держсанепідслужби в області не запланували та не провели у поточному році жодної перевірки суб’єкта господарювання, що здійснює діяльність, спрямовану на задоволення потреб населення у водопостачанні та водовідведенні.
З вимогою активізації санепіднагляду, начальнику вказаного управління Рівненським міжрайонним прокурором із нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері внесено подання, яке перебуває на розгляді.
Прокурором Костопільського району виявлено, що Золотолинська сільська рада здійснювала забір води із артезіанської свердловини без наявності дозволу на спеціальне водокористування, чим завдала державі збитків на суму 8,5 тис. грн. На усунення виявлених порушень сільському голові внесено подання, документ прокурорського реагування перебуває на розгляді. Окрім того, вказану посадову особу оштрафовано згідно Постанови про ініціювання притягнення до адміністративної відповідальності за порушення права державної власності на води.
Аналогічні порушення працівниками прокуратури виявлено у суб'єктів господарювання Рівненського і Дубровицького районів, відомості про вчинення цих кримінальних правопорушень також внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
На завершення розмови, старший помічник прокурора області повідомила, що всього за наслідками перевірок додержання вимог природоохоронного законодавства в сфері охорони вод органи прокуратури Рівненщини виявили 4 кримінальні правопорушення, збитки від яких складають більше 2 млн. грн., внесли 17 подань, за результатами розгляду яких до відповідальності вже притягнуто 11 посадовців органів місцевого самоврядування та контролю.