Фрагменти картини бою наочно можна було побачити цими вихідними в Пересопниці. Серед глядачів були не лише наші мешканці, а й гості з далекого зарубіжжя. Так, ГрейсСантані, яка живе в Чікаго (США), у Пересопниці вже була не раз. Приїхала сюди й цього разу. Каже, що їй подобається музей, а також відтворення на його території сторінок історії України.
У фестивалі взяли участь реконструктори з кількох областей України та Києва. У звичайному житті вони викладачі, науковці, представники інших професій. Зайняття реконструкцією для них хобі.
“Поперше, це знання. Подруге, відчуття битви – азарт, який додає адреналіну. І хоча це була й постановочна битва, і билися ми не на повну силу, але ж всетаки певне відчуття є. Трапляються фестивалі, під час яких відбуваються і більш жорсткі бої. Там, відповідно, більше адреналіну і азарту”, розповідає реконструктор із Києва Олександр Савенков.
Не дивлячись на те, що бої були постановочними, рівень адреналіну в крові їх учасників нерідко зашкалював, вони інколи навіть забували про обережність. При цьому глядачі затамовували подих, а потім вигуками виражали свої емоції. Ну, а реконструкторам від такого азарту було непереливки, адже від надто активних реконструкторів їм добряче діставалося на горіхи. На щастя, в битві обійшлося без кровопролиття.
Під час фестивалю учасники художньої самодіяльності продемонстрували обряди тих часів. Були проведені майстеркласи з виготовлення гончарних виробів безпосередньо за допомогою печі княжої епохи, яка встановлена на території культурноархеологічного центру “Пересопниця”.
Загалом же, як повідомив кореспонденту “РівнеРакурс” заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Олексій Губанов, протягом двох років від початку створення центру в Пересопниці його відвідали понад 150 тисяч людей.