Ці слова Юлії Тимошенко багато чого варті. Відтоді, як ще у травні минулого року партія Яценюка “Фронт змін” пішла на вибори одним списком з “Батьківщиною” Юля не давала публічних оцінок своєму новому партнеру. Очевидно, тримала паузу, щоб з позицій загальновизнано сильної особистості спостерігати за діяльністю Арсенія. Іспит перед Тимошенко Яценюк, очевидно, склав на відмінно, і на об’єднавчому з’їзді “Батьківщини”, в лави якої остаточно влився “Фронт” Арсенія, щедро одарила його компліментами. Звернення Юлії Володимирівни зачитувала донька Євгенія, щоб ніхто потім не сумнівався в достовірності настільки позитивної оцінки.
“Спільну справу з Арсенієм та командою “Фронту змін” ми робимо вже більше року, карбувала Женя материні слова. За цей час ми переконливо довели, що не помилилися один в одному”.
Союз на парламентських виборах себе дійсно виправдав. “Батьківщина” стала найпотужнішою опозиційною силою, а разом з партнерами, УДАРом та “Свободою”, заручилася підтримкою більшості українців. Тепер Тимошенко і Яценюк домовилися про командну гру на президентських виборах. Кандидатом від “Батьківщини” проголошено Юлію Тимошенко. Партія ще має час і союзника у вигляді ЄС та Європейського суду з прав людини, щоб добитися звільнення Юлі та її участі у виборах. Яценюк демонструє відповідальність і жертвує своїми президентськими амбіціями заради спільної перемоги. Зрозуміло, що, будучи на волі, Тимошенко матиме більше шансів виграти вибори.
Але наявність такого плану не означає, що Яценюка слід списувати з виборчих рахунків. Зрозуміло, що чинна влада зробить все можливе й неможливе, щоб не допустити до виборів навіть звільнену Тимошенко, посилаючись на сфабриковані судимості. На цей випадок постає питання про резервного кандидата від “Батьківщини”, яким може бути лише Яценюк. Ставши президентом, він, звісно, поверне Тимошенко до влади на прем’єрську посаду.
На думку відомого столичного політолога Тараса Березовця, в даній ситуації можна говорити про передвиборний тандем між Тимошенко і Яценюком: “Кандидатом у президенти висунута Тимошенко, а резервна роль відведена Яценюку”. Президент аналітичного центру “Відкрита політика” Ігор Жданов вважає з’їзд “Батьківщини” прикладом того, коли демократи об’єднуються заради майбутнього, а не “перед розстрілом”, як це буває зазвичай”.
На з'їзді підтвердилося, що Юлія Тимошенко, не дивлячись на ув’язнення, бере активну участь у стратегічному управлінні партією. Вона передала зза грат розроблений особисто нею ідеологічний маніфест партії, поправки до статуту, пропозиції щодо складу керівних органів. Зокрема, саме вона рекомендувала учасникам з’їзду обрати головою політради Яценюка.
Сам Арсеній, звертаючись до учасників з’їзду, підкреслив, що опозиційні сили об'єдналися для того, щоб сформувати одну з найпотужніших команд в країні, а не просто змінити табличку на офісі президента України. “Наше завдання щоб кожен українець відчув, що змінилася країна, змінилося його життя, зазначив він. Ми об'єдналися для того, щоб Україна усвідомила є люди, які здатні брати на себе відповідальність, знають, що робити, і мають план не для політиків і функціонерів, а для кожного українця, який сподівається на краще. Люди мають право на роботу, люди мають право на гідну зарплату, люди мають право на те, щоб міліція їх охороняла від злочинної влади, а не навпаки. Люди мають право на впевненність у завтрашньому дні. Боротьба за соціальні права людей повинна стати основою діяльності нашої партії за достойну пенсію та зарплату, за якісну Медицину та сучасну освіту, за гідне європейське життя для кожного українця”.