Але є в області підприємства, які докладають зусиль, щоб покращити ситуацію. До таких цілком можна віднести ПАТ "Рівнеазот", яке сповідує комплексний підхід до формування кадрів. Минулого четверга на базі заводу керівництво організувало престур для рівненських ЗМІ, на якому розповіли про свої принципи роботи з молодими спеціалістами.
"Ми робимо ставку на креативну, талановиту та всебічно розвинену молодь. Нового поштовху така робота набула після наради у грудні 2012 року. Тепер ми працюємо за трьома напрямками з молоддю: ми формуємо позитивний імідж підприємства серед школярів та студентів, працевлаштовуємо і готуємо молодих спеціалістів, сприяємо подальшому навчанню і зростанню наших працівників", розповідає директор департаменту з управління персоналом Віктор Свідерський.
Також пан Віктор розповів, що за 2012 рік промисловий майданчик "Рівнеазоту" з екскурсіями відвідало близько 400 рівненських школярів та 200 студентів із рівненських та київських ВУЗів. Також у минулому році на підприємстві пройшли виробничу практику 1249 студентів з 11 навчальних закладів, згодом було працевлаштовано 91 працівника з вищою освітою та 94 випускники професійнотехнічних закладів.
"На виробництві потрібно працювати. Тому, перш ніж брати молодого спеціаліста на роботу, ми проводимо з ним індивідуальні бесіди. Правило просте хочеш працювати, будеш працювати, але необхідно виконувати свою роботу якісно. Ми постійно намагаємося створювати належні умови для роботи молодих спеціалістів. Середня заробітна плата молодого спеціаліста 3500 гривень, плюс підприємство орендує йому житло. Також підприємство має відповідний соціальний пакет, до складу якого входять базові соціальні гарантії, конкурентні гарантії і компенсаційні гарантії", зазначає Генеральний директор ПАТ "Рівнеазот" Михайло Заблуда.
У 20112013 роках за кошти підприємства було організовано навчання 25 працівників у Дніпродзержинському технічному коледжі за спеціальністю "Хімічна технологія неорганічних речовин". Також 11 працівників навчається у Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут", Національному університеті "Львівська політехніка", "Українському державному хімікотехнологічному університеті", "Луцькому національному технічному університеті", "Національному університеті водного господарства та природокористування" та "Національному транспортному університеті". Окрім того, на заводі функціонує власний навчальний центр, де молоді спеціалісти отримують нову професію та підвищують свою кваліфікацію.
Після пресконференції журналістам провели екскурсію "Рівнеазотом", показали цех "Аміак2" з новітнім обладнанням. Там же була змога поспілкувалися з заступником начальника цеху Олександром Мошкутело. Слід зазначити, ще керівництво "Рівнеазоту" дуже пишається здобутками Олександра, адже не кожний може займати таку відповідальну посаду в такі юні роки. Сам Олександр зазначив, що, ще будучи студентом "Київського політехнічного університету", відвідав ярмарку професій, після чого вибирав між "Рівнеазотом" та Черкаським "Азотом". Перевагу віддав рівненському підприємству. Значним стимулом, з його слів, якраз і була перспектива кар`єрного росту та кращі умови роботи.
Як бачимо, керівники "Рівнеазоту" йдуть назустріч молодим спеціалістам, працевлаштовуючи їх, намагаючись створювати для них належні умови роботи та створюючи всі необхідні умови для нормального, хорошого життя.