18 червня відбувся збірний концерт, в якому брали участь колективи та виконавці з Рівного та гості, які побували в нас із гастролями. Це був збірник кращих номерів різнопланової музики від джазу до арій барокової музики. Як, наприклад, дует смичкових з оркестром “Ботезіні”, в якому грають артисти з різних куточків України. На закритті сезону в цьому складі в супроводі оркестру дуетом грали скрипалька Катерина Бойчук із Києва та контрабасист із Одеси Микола Шахов. Рівненський скрипаль Михайло Іванів у дуеті з фортепіано виконав щойно підготовлений номер на тему “Besame mucho” та зіграв тріо з гітарою.
25 червня ми робимо друге закриття органного сезону – в концерті спільно беруть участь рівненська органістка Катерина Огаркова та киянка Ірина Калиновська, які по черзі виконають кращі твори Мендельсона. З цією програмою органістки побували в багатьох містах України і всюди мали великий успіх.
Після відпустки музикантів, у жовтні відкриємо сезон якоюсь новою програмою. Це вже традиційно. Це може бути новий твір, який ще не звучав, або навіть новий склад нашого оркестру, або запрошений в гості колектив. З настанням літніх канікул ми складаємо план виступів на наступний сезон. У цей час ми шукаємо нових виконавців, ведемо з ними перемовини. Намагаємося знаходити гастролюючих виконавців не тільки з філармоній. Звісно, запрошуємо виконавців у межах наших фінансових можливостей. Філармонія це єдине місце в області, де звучить професійна музика, тому намагаємося підбирати або цікаві твори, або відомих виконавців. У вечірніх концертах намагаємося представити слухачу всю палітру музики, навіть ту, що не зовсім зрозуміла для публіки, на зразок сучасної класики. Люди повинні знати, що грають у світі, це великий виховний момент.
Скажімо, публіці зараз подобається “російський шансон”, ми ж не повинні йти на поводу в загалу. Люди можуть відкрити для себе глибшу, естетичну насолоду, слухаючи музику Вівальді, а не, скажімо, пісні попвиконавців. Та й загалом, порівнюючи рівень популярності за кордоном українських попвиконавців та класичних музикантів, більш популярні якраз виконавці класики, які мають великі ангажементи в усіх театрах Європи.
Так ось, наше завдання вміти подати класичну музику та зацікавити слухача. Із нових задумок – хочемо поставити музичну “монооперу”, це такий маленький музичний спектакль з елементами музичної драматургії. Хочеться представити нові родзинки української культури, це не обов’язково музичні виступи. Плануємо запрошувати літераторів, поетів, діячів культури, які роблять сучасну українську культуру світового рівня.
Наприклад, це може бути літературний вечір з письменницею Оксаною Забужко. Якось у нас виступала світило світової медицини Ольга Богомолець із своїми піснями на вірші Ліни Костенко. Вона головний лікар Клініки лазерної медицини, але окрім того співає пісні під гітару зал був вщент заповнений. Є домовленості, щоб запросити до виступу Кирила Стеценка, чудового скрипаля, завідувача кафедри шоубізнесу Київського національного університету культури та мистецтв. Колись Стеценко працював у нашій філармонії, зараз виконує цікаву музику на стику високої культури та попмузики.
Тобто в людей є потяг до цікавих особистостей, а ми в свою чергу можемо організувати такі зустрічі та концерти. Єдине, на що не розрахований органний зал це естрадна музика або рокмузика, через акустичні властивості такі концерти тут неможливі. Це всі новинки, які глядач почує з нового сезону, що традиційно стартує 1 жовтня у Всесвітній день музики.