Можновладці кажуть, що на переоснащення зливної системи треба не один мільйон гривень, адже система була побудована в 60ті роки минулого сторіччя й з того часу не зазнавала реконструкції. У ті часи можливості зливної каналізації розраховувались із середньої кількості опадів по регіону. Але на початку 80х років почалося глобальне потепління. Цей факт призводить до того, що після тривалої засухи, як правило, випадає рекордна кількість опадів. Дощі стають більш інтенсивнішими. Крім центру вода накопичується на перехресті вулиць Данила Галицького і Київської, та на вулиці Макарова навпроти міської поліклініки №3.
Депутати Рівнеради пропонують створити спеціальну програму, щоб уникнути ситуації із затопленням. Вочевидь треба проводити масштабні реконструкції каналізаційних стоків і робити це поетапно. Окрім того, існує спеціальна програма “запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру”, яка розрахована на 20132017 роки. Згідно цього документу передбачається витратити кілька сотень тисяч гривень на зниження рівня ґрунтових вод на проблемних ділянках міста. Але конкретних дат, коли ці заходи мають проводитись, у документі не вказано. Можливо, нашій владі буде дешевше придумати засоби, щоб люди могли долати заводнені ділянки міста під час затоплення. Для прикладу, у Венеції під час затоплень використовують переносні містки, які мають висоту більшу за рівень притоку води.
Жартома вихід із ситуації можна представити так: на вулицях, де накопичуються великі маси води, можна використовувати човни, в яких люди за потреби будуть долати ці ділянки. Для зручності можна встановити буї та розмітку фарватера для автомобілів та пішоходів, які хочуть здолати водний бар’єр у брід. Та й взагалі для туристів така ситуація могла бути привабливою катання на човнах вулицями міста могло стати “візитівкою” міста на зразок Венеції. А що? У Рівному, як і у Венеції, теж є власний кінофестиваль “Двері”. Можливо, слід запровадити такий вид громадського транспорту, як гондоли, й до нас потягнуться іноземні туристи. А можливо, туристичну мотузкову трасу, яку нещодавно відкрили в парку імені Тараса Шевченка, треба було встановити на сусідній вулиці Чорновола, де під час зливи періодично виникають непрохідні водойми.