Рекомендується, щоб за хворим доглядала одна людина, яка мусить суворо дотримуватись правил обережності від зараження, насамперед, носити маску та ретельно мити руки з милом після кожного контакту з хворим чи його речами. Такий захист необхідний всім членам сім’ї, якщо хворий перебуває у спільній кімнаті. Маски необхідно змінювати кожні 34 години, одноразові маски повторно не використовувати, а марлеві маски після прання необхідно ретельно прасувати.
Приміщення необхідно прибирати вологим способом із деззасобами та провітрювати 34 рази на день. Особливо швидко знезаражуються віруси розчином хлорвмісних дезінфектантів (“Бланідас”, “Хлорантоїн”, “Дезактін”, “Бланідас актив”, “Жавель клейд” тощо), які можна придбати в міських аптеках. Дезрозчини готують згідно інструкції по використанню фірмивиробника (як при вірусних інфекціях) і використовуються одноразово. Для проведення дезінфекції використовують традиційні, давно відомі засоби, які позитивно себе зарекомендували: 2,5% розчин мила, 23% розчин соди, 0,2% розчин лимонної кислоти та засоби побутової хімії, які мають дезінфікуючі властивості (“Доместос”, “Білизна” тощо). Одним із вказаних розчинів необхідно протирати бильце ліжка, підвіконня, двері, тумбочку та інші меблі в кімнаті та мити підлогу. Прибирання необхідно проводити в гумових рукавичках.
Рушник хворого, постільну та настільну білизну перед пранням необхідно замочувати в розчині хлорвмісного дезінфектанту (0,2% “Хлорантоїну”, “Бланідасу”, “Білизни”, “Доместосу”) на 30 хвилин.
Для дезінфекції виділень від хворого (слиз, харкотиння) використовують розчин хлорвмісних дезінфектантів (0,5% “Хлорантоїн”, “Бланідас”, “Білизна”, “Доместос”) на 2 години.
Особливо слід оберігати від грипу грудних дітей, не допускати контакту з ними хворих на грип чи гострі респіраторні захворювання. На період епідемії кожна мати повинна годувати дитину тільки в марлевій пов’язці.
Якщо у вашій сім’ї немає випадків захворювання на грип, у період епідемії все одно необхідно дотримуватись заходів профілактики: частіше проводити провітрювання (не менше 34 разів на день), часто мити руки з милом, особливо після приходу додому. Щоденно проводити вологе прибирання в своєму будинку, квартирі. На роботі, в громадських закладах та транспорті одягати захисні маски.
У боротьбі з грипом багато залежить від самого населення, його свідомості, гігієнічної грамотності, дисциплінованості!