Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №627 від 31.10.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Знакова подія

“Україна практично виконала “домашнє завдання” перед Європейським Союзом”

“Україна практично виконала “домашнє завдання” перед Європейським Союзом”

Про це заявив Голова Верховної Ради Володимир РИБАК на зустрічі із професорсько-викладацьким складом та студентами НУВГП

29 жовтня Голова Верховної Ради України Володимир РИБАК (на фото) під час робочої поїздки на Рівненщину ознайомився з діяльністю Національного університету водного господарства та природокористування. Керівника парламенту супровод­жували: голова Рівненської облдержадміністрації Василь БЕРТАШ, голова обласної ради Юрій КІЧАТИЙ, міський голова Рівного Володимир ХОМКО, народний депутат України Юрій БЛАГОДИР. Приймали гостей президент НУВГП, народний депутат України Микола СОРОКА та в.о. ректора НУВГП Микола КОРЕЦЬКИЙ.

В університетському конференц­залі відбулася зустріч Володимира Рибака з професорсько­викладацьким складом та студентами вишу. Невимушеність у спілкуванні з аудиторією задав високий гість: “У президії нашого зібрання ­ шість випускників НУВГП, ­ наголосив він. ­ Тож учіться ­ і будете сидіти на наших місцях у президії, а ми будемо у вас консультантами”.

“Освоїти світовий досвід реформування вищої освіти”

Перш ніж надати слово Голові Верховної Ради Володимирові Рибаку, президент НУВГП Микола Сорока стисло розповів про здобутки головного водогосподарського і природоохоронного вишу країни та попросив у нього парламентської підтримки в подальшому реформуванні навчального закладу.

- Сподіваємося, - зазначив Микола Петрович, - що два наші унікальні навчальні комплекси - “Гідротехнічні споруди” та “Гідромеліоративні машини” - отримають державну підтримку і будуть визнані об’єктами національного надбання. Сьогодні університет діє в рамках 70 угод про співпрацю з вищими навчальними закладами 22 країн світу, в тому числі Сполучених Штатів Америки, Німеччини, Росії, Норвегії, Угорщини, Польщі, Литви, Туреччини, Грузії та інших держав. У нас уже вчаться 102 іноземні студенти, а до кінця поточного року їх буде не менше 400. Нашими студентами стали громадяни Росії, Грузії, Азербайджану, Туркменістану, Гани, Екваторіальної Гвінеї та інших країн. У цьому році університет став повноправним членом Великої європейської хартії університетів та Європейської асоціації міжнародної освіти. Вступ до цих поважних організацій дозволить нам увійти до єдиного освітнього простору, освоїти світовий досвід реформування вищої освіти в конкурентних умовах.

Микола Сорока звернувся до Володимира Рибака з двома проханнями. Перше - підтримати постанову Верховної Ради України про відзначення в 2015 році 100-річного ювілею університету (постанова вже зареєстрована). А друге - приїхати в університет на урочистості з цієї нагоди.

“Децентралізація системи управління державою та фінансової системи”

Виступаючи, Володимир Рибак запевнив присутніх, що Верховна Рада до Вільнюського саміту, який відбудеться 28-29 листопада, ухвалить ключові законопроекти, які стосуються виборчого права, Державного незалежного бюро розслідувань і прокуратури, а також можливості лікування засуджених осіб за кордоном, у тому числі і Юлії Тимошенко. “Ми практично виконали “домашнє завдання” перед Європейським Союзом. Я вірю, що 29 листопада асоціація між Україною та Європейським Союзом буде підписана”.

Стосовно українсько-російських відносин керівник парламенту заявив: “Я тільки скажу, що Росія для нас - стратегічний партнер. Адже 40-42 відсотки нашого ринку знаходиться в Росії. Ми будемо все робити, аби в України з Росією були взаємовигідні стосунки, аби для України був і ринок Росії, і ринок Європейського Союзу, і стандарти ЄС. 60 відсотків наших громадян підтримують вступ України в Європейський Союз, 40 - у Митний”.

Продовжуючи тему, порушену під час розширеного засідання Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування в Рівному, Володимир Рибак зауважив, що парламент має законодавчо закріпити реальну можливість розвитку регіонів та їх стимулювання.

- На консультативній раді, - зазначив Володимир Васильович, - ми розглядали питання, що необхідно зробити, аби скоріше вирішувались соціальні питання в регіонах, містах, районах та маленьких селищах. Президент ставить таке завдання і перед Верхов­ною Радою - децентралізація системи управління державою та фінансової системи. Через це пройшли багато держав, у яких сьогодні люди живуть значно краще, ніж в Україні.

Спілкуючись з професорсько-викладацьким складом та студентами, Володимир Рибак наголосив, що Україна повинна мати такий закон про вищу освіту, який дозволить вийти на європейський рівень і забезпечить визнання наших дипломів у всій Європі: “Зараз необхідно прискорити процес прийняття нової редакції Закону України “Про вищу освіту”, бо положення діючого закону перестали відповідати сучасним завданням підготовки фахівців. Тільки так можна забезпечити інноваційний розвиток країни”.

Володимир Рибак повідомив, що на розгляд парламенту подано три законопроекти з реформування вищої освіти. “Їх автори, - зазначив він, - підходили до вирішення питання з різних позицій. Проте, за підсумками численних пропозицій та рекомендацій слухань, що відбувалися за ініціативою Комітету з питань освіти і науки, необхідно буде підготувати та внести на розгляд Верховної Ради консолідований проект закону “Про вищу освіту”.

Володимир Рибак звернувся до науковців з проханням ознайомитися зі згаданими законопроектами, внести відповідні пропозиції щодо підвищення якості освіти, розширення доступу до освітніх послуг й посилення контролю за їх якістю, покращення умов праці педагогічних кадрів. “Нова редакція закону “Про вищу освіту” має відображати інтереси освітян, студентства, відповідати сподіванням суспільства, його прагненню жити гідно”, - наголосив він.

“В Україні відсутня чітка система набору іноземних студентів”

Виступаючи під час зустрічі з Головою Верховної Ради, заступник директора Навчально-наукового інституту водного господарства та природооблаштування НУВГП, кандидат технічних наук, доцент Василь ТУРЧЕНЮК звернув увагу Володимира Рибака на важливе питання для вітчизняної вищої освіти, яке потребує вирішення на законодавчому рівні, - набір та навчання іноземних громадян.

- Сьогодні, - зазначив Василь Ол­ександрович, - в Україні на­в­чається близько 60 тисяч іноземців, які залишають державі майже 4 мільярди гривень у вигляді плати за навчання. В нашій країні частка іноземних студентів сягає близько трьох відсотків, що дуже мало - у розвинених країнах вона в декілька разів вища. Це говорить про те, що в Україні відсутня чітка система набору іноземних студентів. Цим переважно займаються ВНЗ. Але робота закордоном потребує значних фінансових ресурсів. Тому я хотів би, щоб це питання було врегульовано на державному рівні. Наприклад, наші сусіди цими питаннями займаються на рівні дипломатичних представництв. Цьогоріч за дорученням керівництва університету я проводив профорієнтаційну роботу у країнах Африки - Гані та Сенегалі. Мав зустрічі з послом Андрієм Зайцевим і консулом Ігорем Корольовим. Вони підтримали нашу ініціативу по залученню тамтешніх студентів до навчання. Все це, ще раз наголошую, вимагає значних коштів. Але і результат себе виправдав: якщо в минулому навчальному році в нас навчався один іноземний студент, то в цьому році - більше сотні.

“Держава повинна гарантувати молоді перше робоче місце”

Студент Олександр САВЛУК, заступник голови студ­ради НУВГП, звернув увагу Голови Верховної Ради на необхідність вдосконалення закону про вищу освіту відповідно до нових реалій у цій сфері: приєднання України до Болонської системи, впровадження незалежного зовнішнього оцінювання, активний розвиток студентського самоврядування, зростання мобільності студентів та викладачів, можливість проходження майбутніми фахівцями навчальної та виробничої практики (а викладачами - стажування) як в Україні, так і закордоном. На думку Олександра Савлука, новий закон має чітко вирішувати питання забезпечення якості освіти, освітньо-кваліфікаційних рівнів, у тому числі й наукових, ступенів вищої освіти, фінансування вищих навчальних закладів та громадських організацій, вдосконалення умов прийому абітурієнтів, гласності у проведенні вступної кампанії, розвитку студентського самоврядування тощо.

Сьогодні, зазначив Олександр Савлук, чинна законодавча база не заохочує роботодавців до створення першого робочого місця для випускників. “Чи обговорюється це питання в стінах Верховної ради?” - з таким запитанням звернувся юнак до Володимира Рибака. “Держава повинна гарантувати молоді перше робоче місце, і такий закон буде прийнято”, - запевнив студентів спікер парламенту.

На завершення зустрічі президент Національного університету водного господарства та природокористування Микола Сорока оголосив рішення Вченої ради про присвоєння Голові Верховної Ради України Володимиру Рибаку звання почесного професора НУВГП. Новий статус поповнив і без того довгий послужний список керівника українського парламенту: народний депутат п’яти скликань, доктор економічних наук, професор, заслужений будівельник України, академік Академії будівництва України, автор монографій, підручників, навчальних посібників та публіцистичних книжок. На згадку про теплу зустріч із колективом НУВГП Володимир Рибак отримав від Миколи Сороки професорську мантію та картину з бурштину зі своїм портретом на фоні парламентської будівлі.

31.10.2013Олександр ОЛЬХОВИК


Переглядів: 1139

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 18.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22487)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18437)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15469)
• Допомога під час карантину [967] (15441)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15183)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15049)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14987)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14937)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14909)
• Живи до ста! [965] (14852)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14811)
• Бюджет і ми… [965] (14789)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14665)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14633)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14515)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14456)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14107)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14074)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (345)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (62)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (61)
• Проблеми з пам’яттю: (57)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (56)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (55)
• Чи можна нагрівати мед? (54)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (54)
• Фундучна картопля (54)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (54)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (54)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (53)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (52)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (52)
• Рецепт домашніх патчів (52)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"