Перший роман “Культ”, який прославив його, як перспективного молодого письменника, тодішній випускник фізикоматематичного ліцею Любко Дереш написав у віці 17 років. Головні герої творів письменника молодь, підлітки, а отже, в своїй творчості Любко Дереш доволі часто використовує розповсюджений молодіжний сленг.
Рівненському читачу письменник презентував одразу дві нові книги роман “Остання любов Асури Махараджи” та збірку повістей та оповідань “Миротворець”. Під час зустрічі з читачами Любко Дереш поділився власними спогадами та враженнями від подорожей до Єгипту та Індії, які надихнули його до написання представлених книг.
Любко Дереш у Рівному вже вдруге, розповів засновник “Література.rv” Марк ОПЛАЧКО. Вперше на його виступ у молодіжному експериментальному театрі зібралося 65 чоловік, тоді це був перший відомий автор, зустріч якого ми організували в Рівному. Цього разу на зустріч із письменником прийшло 120 його шанувальників, отже, інтерес до літератури росте, і наша організація “Література.rv” не зупиниться на цьому, незабаром рівнян чекають цікаві літературні зустрічі.
Рівне завжди вражало мене кількістю красивих людей, які приходять на мої презентації, напевно, це якийсь знак. прокоментував Любко ДЕРЕШ. Роман “Остання любов Асури Махараджа” це згусток певного світла, який здатний діяти на пітьму, зазначив письменник. Навіть якщо така ідея роману видається наївною, проте цей заряд позитивної, світлої енергії нікуди не зникає, він має залишитися з читачем після прочитання книги. Тому, щоб ковтнути цього світла, натхнення раджу цю книгу читачам. У збірці повістей та оповідань “Миротворець” основною темою є питання, хто є по суті науковець Роберт Оппенгеймер, творець атомної бомби геніальний науковець, філософспостерігач, миротворець чи той, хто несе смерть? Адже вчений оптимістично вірив, що створення атомної бомби принесе стабільність у світі та війн більше не буде. Читачам щиро бажаю ясності розуму, щоб вони могли бачити реальність, щоб потихеньку “випливали” з цього світу письменницького постмодерну.