Із завдань, які мали вирішити чиновники, була перевірка на знання творів Тараса Шевченка. У якості завдання пропонувалося вставити словосполучення, рядки, речення у таких відомих віршах, як “Заповіт”, поема “Катерина”, “Тече вода зпід явора”, “Мені тринадцятий минало”. Наприклад, начальник управління культури і туризму Валерій Марченко виявив композиторські здібності і, окрім тексту, написав у завданні ще й ноти, на які було покладено вірші. Володимир Хомко жартома заявив, що тут не обійтися без “бомб”, тобто без шпаргалок, і додав, що все своє чиновницьке життя боровся з використанням русизмів у власній мові.
Коли я працював у Львові, розповів Володимир Хомко, мою мову постійно виправляла колега донька Романа Шухевича, мовляв, треба казати не “слідуюче”, а “наступне”. А загалом, якби я мешкав десь у Чехії, продовжив міський голова, то з поваги вчив би чеську, отже, чиновникам треба добре знати рідну мову.
Окрім цього завдання треба було відредагувати стандартні словосполучення типу “згідно з наказом” або “приймати участь”, переправляючи їх на вірні “згідно наказу” та “брати участь”. Наприкінці іспитів найстаранніші “учні” читали напам’ять рядки з творів Тараса Шевченка. Міський голова Володимир Хомко підтримав пропозицію колег проводити такі заходи і в майбутньому.