У ситуації навколо “Рівнеоблводканалу”, як у дзеркалі, відображається ситуація, що склалася в Рівненській обласній раді. Депутати попереднього скликання делегували усі повноваження щодо управління обласною комунальною власністю обласній державній адміністрації. Тобто передали усі права. У підсумку, складається анекдотична ситуація, за якої депутати, обрані мешканцями Рівненщини та представляють їхні інтереси, не мають реального впливу на управління власністю громади області. Коли постало питання про долю “Рівнеоблводоканалу”, то на засідання робочої групи чомусь забули офіційно запросити представників нашої фракції. Тобто нас навіть не поставили до відома про її проведення і не запропонували відрядити до комісії представників опозиції. І це цілком зрозуміло, адже саме наша фракція, яка складає меншість у депутатському корпусі, всю нинішню каденцію вимагає перегляду рішень та повернення делегованих повноважень від обласної державної адміністрації до обласної ради.
Виходить цікава ситуація: депутатів обрали люди та доручили їм керувати своїм майном, яке належить територіальним громадам. А депутати передали управління державній адміністрації. Тоді постає питання, а навіщо рада?
Що ж стосується ситуації навколо “Рівнеоблвоканалу”, то потрібно чітко розуміти, що керівник цього підприємства повинен працювати не як найманий чиновник, якому байдужий кінцевий результат його діяльності, а як господар, вся праця якого повинна бути направлена на отримання прибутку. Чому керівники приватних підприємств можуть працювати прибутково, в тому числі і в галузі надання комунальних послуг, а державні ні? В даному випадку мова йде не про прибутки, а про незбитковість, тобто самоокупність. Що ж ми маємо сьогодні? З десяток обласних комунальних підприємств, які створені з метою отримання прибутку але прибутків немає. Я задаю собі питання чи наша область така багата, що може собі дозволити відмовитися від додаткового джерела надходжень в обласний бюджет? Ні, проблем на Рівненщині вистачає.
Що ж потрібно для того, щоб доходи справді з’явилися? Бажання! Мешканці Рівненщини обирають депутатів обласної ради, зокрема для того, щоб вони дбали про обласне майно громади, щоб воно використовувалося ефективно та на благо всіх. Я підкреслюю всіх мешканців області. Тому представники громади, депутати, повинні затверджувати керівників комунальних підприємств на сесії, а не як зараз в адміністрації, слідкувати за їхньою роботою, і щомісяця отримувати інформацію про результати їхньої господарської діяльності. Лише за таких умов, коли буде видно, що підприємство працює зі збитками, буде можливість швидко вживати заходи з виправлення ситуації. Це дуже серйозна справа, адже сьогодні Рівненщина, як і вся Україна потребує дбайливого ставлення до кожного підприємства, яке залишилося в державній або комунальній власності. Непрозорі схеми, збиткова робота, нехлюйське ставлення до цього сектора економіки і призводить до суттєвих збитків та погіршення й без того складного становища простих українців.
Така наша позиція. Але, на жаль, сьогодні це тільки прагненням депутатівопозиціонерів, які жодним чином не можуть реально вплинути на більшість у Рівненській обласній раді. Проте, я впевнений, що саме за поновленням самоврядування майбутнє України. Адже лише народ, через своїх законно обраних представників депутатів, може вплинути на владу і контролювати нашу спільну комунальну власність.