Під час зустрічей автор розповідав про творчі шляхи, згадував, як в радянські часи розсилав рукописи по виданнях та колекціонував їхні відмови. Як власноруч продавав на Андріївському узвозі першу надруковану книгу, начепивши плакат “яавтор книги”. Згадав і першу книгу, яка вийшла за кордоном у Швеції. Тоді доводилося їздити з презентаціями по Скандинавії та навіть влаштовувати читання пінгвінам в європейських зоопарках, адже у книзі “Пікнік на льоду” йшлася мова про долю пінгвіна Міши. Та нині російськомовний письменник, виходець з колишнього Ленінграду, якому свого часу брати Капранови вручили грамоти, як самому російськомовному письменнику, активно видає власні твори.
Роман про Львів мені запропонував написати мер міста Андрій Садовий, щоб залучити туристів, розповідає Андрій Курков. Над романом “Львівська гастроль Джимі Хендрікса” я працював півтора року. Увесь цей час я приїжджав до Львова і періодично там мешкав, збирав певну інформацію для роману. Головними героями твору стали троє реальних людей, у книзі навіть вказані їх фактичні адреси проживання та історії з життя. Головним персонажем, який, по суті, і повідав мені багато різної інформації для роману, є засновник руху хіпі у Львові Алік Олисевич. Інші персонажі це письменник Юрко Винничук та голова львівської асоціації видавців Михайло Ватуляк. Серед реальних героїв роману є і одна рівнянка Оксана Прохорець. Вона акторка самодіяльного театру, яка займається соціальним доглядом за безхатченками. У книзі є й вигадані герої.
Цікаво, що, після виходу роману, деякі львівські хіпі почали писати мемуари, які дивним чином повторюють вигаданий мною сюжет. У моєму романі поруч дійсність і вигадка, переплітаються реальність та сюрреалізм. Приміром, у книзі є фрагменти, коли над Львовом літають чайки, і в місті відчувається подих моря. В одному фрагменті на Личаківському цвинтарі біля могили американського рокспівака і гітариста Джимі Хендрікса збираються колишній хіпі та капітан КДБ у відставці.
Загалом у книзі дві сюжетні лінії історія хіпі та життя хлопця, який кинув медичний університет та заробляв тим, що возив по нічному Львову хворих і, завдяки нерівностям бруківки, витрушував з їхніх нирок каміння. Музичною творчістю Джимі Хендрікса захоплювався мій брат, якого за такі погляди в радянські часи ловили комсомольські патрулі, коротили довге волосся та розрізали брюки кльош, щоб іншим “хіпі” було непереливки. Загалом мені подобається стара рокмузика, і я з задоволенням відкриваю для себе, що мої діти, яким 1115 років, зараз без мого втручання слухають ті ж гурти, що і я.
Щодо ситуації з книговидавництвом, то зараз молодим письменникам ніхто не допомагає. Тому я іноді роблю презентації молодих авторів. Особисто я можу фінансово існувати переважно за рахунок закордонних видань. Так звані книгарні “Буква”, що є в будьякому містечку України, переважно торгують літературою, яка приходить із російського ринку. На жаль, наш парламент не обтяжується питаннями культури. Так званий “дефолт” у нас не в економіці, а саме в духовному житті. Зусиллями однієї церкви ситуацію тут не виправиш.