Одними із перших обговорювали заходи, щодо стабілізації роботи Рівненського облводоканалу. Керівник Рівненського облводоканалу Андрій Карауш попросив президію винести на обговорення на сесії обласної ради звернення до Кабміну, Верховної Ради та комісії, яка встановлює тарифи з проханням переглянути та затвердити тарифи для підприємств. За словами Андрія Карауша, тарифи необхідно схвалити на рівні собівартості. Нині ж відсоток самоокупності не достатньо високий приблизно 6768 відсотків. За словами керівника “Рівнеоблводоканалу” така ситуація, призвела до проблем із виплатами заробітної платні, плати за електроенергію. І через ці несприятливі фактори і саме підприємство, і колектив знаходяться у скрутному становищі: “Фактично, наш трудовий колектив забезпечує користувачів водою за рахунок власної заробітної платні. Не хотілося б такого прогнозувати, але в майбутньому, можливо, відбудеться перехід на постачання води за графіком”, заявив Андрій Карауш.
Одним із варіантів допомоги підприємству, як вважає Андрій Карауш, є відмова від практики надання пільг. Згідно його слів, у Гощанському районі, у деяких селах є стовідсоткова знижка на тарифи, в деяких селах знижка у 50 відсотків, а в самій Гощі тариф становить 83 відсотки від тарифу міста Рівного. А Національна комісія, яка встановлювала тариф, не передбачала надання цих пільг, і через це в рік “Рівнеоблводоканал” зі своїх коштів фінансує суму в межах 1 мільйона 400 тисяч. Президія рекомендувала ці пропозиції винести на розгляд обласної ради, оскільки вони є важливими для усієї області.
Члени президії обласної ради також заслухали інформацію від секретаря міської ради Андрія Грещука про стан справ у місті. За його словами, із Казначейства надійшли гроші, завдяки яким вдалося погасити заборгованість із заробітної плати у працівників комунальних та житловокомунальних підприємств. Також, як зазначив Андрій Грещук, “Міськсвітло” заплатило свій борг перед “Обленерго”. Секретар міської ради запевнив, що усі комунальні підприємства працюють стабільно. Присутній на засіданні президії обласної ради перший заступник міського голови Олексій Хмилецький загострив увагу присутніх на майбутньому ремонті доріг, який має відбуватися традиційно літом. А тому невдовзі постане питання про співфінансування з обласного бюджету.
Член президії Віктор Кривун вкотре висловив думку про те, що рівненські дороги краще не ремонтувати кожного разу, а один раз вимостити камінням, якого на Рівненщині є достатньо: “Каміння у нас є навалом. Половина Ватикану вимощена камінням з Рівненщини. Навіщо нам постійно ремонтувати дороги? Двісті гривень вистачить, аби вимостити квадратний метр дороги. І це буде зроблено на віки”, зауважив Віктор Кривун. Заперечень у Олексія Хмилецького ця думка не викликала, оскільки в місті камінням мостили на зупинках та на пішохідних зонах, і така практика себе виправдала.
Присутній на засіданні президії член координаційної ради громадянської мережі “Опора” Роман Мартин зачитав звернення від громадських організацій. У зверненні, яке підписали більше сорока громадських організацій, висувався ультиматум. Зокрема, пропонувалося головам районних рад, адміністрацій, начальникам управлінь та відомств, керівникам правоохоронних, контролюючих та судових інстанцій скласти з себе повноваження до 4 березня, і в майбутньому не претендувати на керівні посади в органах влади. У разі відмови активісти обіцяли збирати та оприлюднювати дані про їхню діяльність. Таке звернення президія обласної ради прийняла до відома.