Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №249 від 20.07.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#З перших уст

Земля? Земля!!!

Земля? Земля!!!

Актуальні думки про головну цінність держави

Неймовірно, але факт: за останній рік вартість земельних ділянок, які пропонуються на продаж для забудовників зросла в декілька разів. У Рівному ціна однієї сотки перевищує 10 тисяч доларів США.

Та й поблизу обласного центру власники земельних ділянок продають їх за ціною тисяча і більше (за сотку). Солідні ціни не зупиняють тих, хто прагне збудувати своє житло чи розпочати власний бізнес: попит на землю день у день все вищий. І знайти підходящу земельну ділянку стає все важче. Фахівці із торгівлі нерухомістю стверджують, що окремі ділянки в нашому обласному центрі коштують стільки ж, скільки такі ж приблизно ділянки… на березі Адріатичного моря чи на Кіпрі. Що ж являє собою земельний фонд області? Невже справді в нас усе продано і роздано?.. Це сакраментальне питання кореспондент “РР” поставив начальнику головного управління по використанню і охороні земель області Миколі Поліщуку.

- Загальна земельна площа Рівненщини - понад 2 мільйони 520 тисяч гектарів; у тому числі, сільськогосподарські угіддя нараховують 940 тисяч, орні землі -635 тисяч гектарів. Основну частину земельного фонду складають ліси – це близько 800 тисяч гектарів, або 37 відсотків площ. Є в нас і 360 тисяч гектарів меліорованих земель, - у поліській зоні Рівненської області. На жаль, внаслідок реформування агропромислового комплексу сталося так, що ці так звані меліоровані землі залишилися без власника, без справжнього господаря. Проблема ця мала б вирішуватися на державному рівні. Але… Загалом же, у нас на землях сільськогосподарського призначення створено близько 560 агроформувань. Це акціонерні товариства, фермерські господарства, приватні власники, які використовують земельні угіддя.

- Наскільки мені відомо, землі області розпайовані…

- Сертифікати отримали 224 тисячі власників земельних часток-паїв. Сьогодні відбувається їх заміна на державні акти. Укладені угоди на оренду цих земель з відповідними агроформуваннями. А 29 тисяч власників земельних часток-паїв (це приблизно 75 тисяч гектарів земель) уже отримали державні акти і господарюють самостійно.

- Орна земля ось-ось стане товаром. Як чинити в такому випадку селянам, які мають свої паї?

- Прийнятий закон України, згідно з яким у державі до 1 січня 2007 року діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. І поки що власник паю не може розпорядитися своєю земельною ділянкою, він може тільки передати її у спадок. У нашій області більше 60 відсотків селян - власників паїв - це пенсіонери, люди похилого віку, які не в змозі реалізувати своє конституційне право (подарувати земельну ділянку дітям чи онукам). Тому, вважаю, доцільно було б уже сьогодні зняти цей мораторій на продаж ділянок сільськогосподарського призначення, - щоб люди могли розпоряджатися земельною ділянкою, яку отримали у власність. Але наші політики і посадовці чомусь дуже бояться того, що хтось буде скуповувати земельні ділянки, торгувати ними. Ніби можливо викупити нашу землю і вивезти її за межі України. На ділі ж, у землі, врешті-решт, з’явиться справжній господар. А поки що тисячі гектарів орної землі на території Рівненської, та й інших областей, нині незасіяні, необроблені. Інша річ, що держава мала б контролювати ринок земель сільськогосподарського використання. Раз узяв ти земельну ділянку для ведення сільського господарства, значить, протягом десятка років повинен використовувати її лише з цією метою, не змінюючи її цільового призначення.

- Миколо Івановичу, зараз усе більше й більше людей, які хочуть будуватися і купувати з цією метою земельні ділянки. Яка позиція в цьому місцевих рад, котрі, наскільки я розумію, володіють землями запасу?

- Декретом Кабінету Міністрів, прийнятим ще у 1992 році, передбачено, що кожен громадянин має право отримати у приватну власність земельну ділянку для ведення житлового будівництва, гаражного будівництва, селянського господарства і дачного будівництва. Ці питання вирішуються: 94 відсотка громадян приватизували земельні ділянки для власних потреб. На жаль, тільки 25 відсотків від загальної їх кількості посвідчили це право державними актами. Але потреба у житловому будівництві зростає, і органи місцевого самоврядування дійсно повинні надавати людям таку можливість. Щоправда, в окремих сільських радах кількість земель запасу і земельного фонду обмежена. Виникає потреба розширення меж населених пунктів за рахунок розпайованих земель. Але це не є на сьогодні складною проблемою, оскільки можна проводити обмін землями запасу, надавати людям можливість для житлового будівництва. Що й робиться.

- Як, на вашу думку, чи варто купувати землю саме сьогодні, чи краще почекати її подешевшання?

- Питання складне. На превеликий жаль, наші законодавці так і не прийняли цілий пакет законів, серед яких і Закон про ринок земель та Закон про державний кадастр. Відсутність цих законів призвела до того, що ринок землі став “диким”. Від цього страждають люди, які прагнуть мати у власності землю, а держава не може їх захистити від свавілля спекулянтів. Однак, якщо є можливість сьогодні придбати земельну ділянку – купуйте її вже!..

20.07.2006Записав Володимир КОНЄВ


Переглядів: 1225

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 18.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22487)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18437)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15469)
• Допомога під час карантину [967] (15441)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15183)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15049)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14987)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14937)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14910)
• Живи до ста! [965] (14852)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14811)
• Бюджет і ми… [965] (14789)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14665)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14633)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14515)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14456)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14107)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14074)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (347)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (62)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (61)
• Проблеми з пам’яттю: (57)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (56)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (55)
• Чи можна нагрівати мед? (54)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (54)
• Фундучна картопля (54)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (54)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (54)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (53)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (52)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (52)
• Рецепт домашніх патчів (52)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"