Володимир Хоменко наголосив, що податкова міліція давно себе дискредитувала, працюючи як каральний орган, і її буде реформовано.
- Реформи всередині служби вже почалися, але сьогодні здійснюється шалений тиск на тих службовців Міндоходів, які взялися за кримінальні напрямки діяльності, що розроблялися у Міністерстві раніше. Це був центр, який організовував розкрадання державних коштів.
Разом із податковою міліцією, запевнив чиновник, зникне і Управління боротьби з економічною злочинністю (УБЕЗ), діяльність якого регулюється сумновідомим наказом №769, та інші підрозділи правоохоронних органів, що займалися боротьбою з економічними злочинами, а також поборами. Під час зустрічі підприємці неодноразово згадували про цей документ, який фактично дозволяє правоохоронцям чинити будь-який тиск на бізнес.
Заступник Міністра зауважив, що податкова міліція разом із чотирма іншими правоохоронними органами будуть реформовані у єдину Службу фінансових розслідувань, яка займатиметься охороною економічної безпеки.
- Нова Служба не перебиратиме на себе функції колишніх “каральних” органів. Нове відомство відповідатиме європейським принципам та передовим світовим практикам, воно, безумовно, сприятиме переформатуванню застарілої системи, яка продемонструвала свою неефективність. Таким чином буде створено дієвий інструмент для захисту фінансового потенціалу України, законних фінансових інтересів держави та прав громадян. У створенні такої служби зацікавлені усі, крім тих, кого відірвуть від годівниці. Бізнес матиме справу з єдиною службою. А держава витрачатиме менше бюджетних коштів. У суспільстві зросте попит на приватну справу.
Для створення нового відомства беруться до уваги нові напрацювання та міжнародний досвід.
Володимир Хоменко піднімав також інші питання, зокрема, підкреслив необхідність створення та впровадження технічних засобів контролю за виробництвом горілчаних і тютюнових виробів. Він переконаний, що впровадження нової електронної марки акцизного податку європейського зразка унеможливить підпільне виробництво горілчаної продукції.