Цей продукт відмінно пристосувався і до нашого клімату, і прекрасно плодоносить на Закавказзі. Пора активного дозрівання плодів приходиться на кінець осені – початок зими, що саме вчасно для запобігання авітамінозу. Адже корисні властивості фейхоа, незважаючи на субтропічне походження ягоди, знайшли своїх прихильників серед вітчизняних цінителів корисної смакоти. Але навіть якщо Вам вперше довелося спробувати цю дивину, що пахне ананасом – суницею – малиною одночасно, і Вам не сподобався її смак, причина тільки в одному – Вам просто попалася недозріла ягода. Але навіть якщо так, варто просто дочекатися, коли плоди стануть м’якими – ось тоді можна буде відчути істинний смак заморського гостя. А корисні властивості фейхоа, навіть при такому ось штучному дозріванні, не втрачаються.
Чим же корисний такий продукт?
У першу чергу, за змістом йоду фейхоа не поступається морським продуктам. У 100 г м’якуші плоду міститься приблизно 40 г водорозчинних (тобто легкозасвоюваних) з’єднань йоду. Тому одним із перших медичних показань до застосування фейхоа, як обов’язкового елементу раціону, являються захворювання щитовидної залози. Окрім того, корисні властивості фейхоа проявляються завдяки наявності високої концентрації в м’якуші вітаміну С – тому продукт показаний при анеміях, гіповітамінозі і для підвищення захисних властивостей імунної системи. Фейхоа є також обов’язковим компонентом дієти при порушенні роботи кишково-шлункового тракту і його запальних процесах. Цікавим фактом є та обставина, що корисні властивості фейхоа містяться не лише в м’якуші, але і в шкірці ягоди, саме тут концентрується велика кількість пектинів, за змістом яких продукт перевершує більшість фруктів і різних корисних речовин-антиоксидантів, що запобігають розвитку атеросклерозу. Найпростіший спосіб заготівлі ягоди на зиму – м’якуш пропустити через м’ясорубку і перемішати з цукром в пропорції 1:1. Ці смачні ласощі відмінно піднімають імунітет. У загальній сумі в плодах фейхоа міститься 93 корисних елементи і речовини, серед яких є навіть амінокислоти і ефірні олії, тому для аматорів солодкого це просто знахідка – поєднання смачного і корисного зустрічається не так часто.
Фейхоа – дуже зручний продукт, адже його можна споживати у будь-якому вигляді. Стиглі ягоди смачні самі по собі, морожені (у камері) зберігаються до півроку, зберігаючи корисні властивості, фейхоа в’ялений теж дуже смачний і ароматний, а варення або джем із цих ягід – взагалі мрія ласунки.
Єдине, що потрібно пам’ятати при виборі і купівлі ягід, – вони можуть бути твердими, не зовсім стиглими (все-таки привізний фрукт!), але найголовніше – не має бути порушена цілісність плоду, шкірки. Небагато постоявши, плоди достигнуть самі, нехай навіть штучним шляхом, але корисні властивості їх при цьому не постраждають.