- вести щоденник здоров’я (щоденно вранці і ввечері вимірювати артеріальний тиск і записувати). Показники в межах норми – не вище 140/90. Ідеальний тиск – 120/80. Якщо у вас ще нижчий, значить можлива гіпотонія. Знижений тиск поганий тим, що кровообігу може просто не вистачити. У таких людей мерзнуть руки і ноги взимку, навіть в теплому приміщенні. Щоб рефлекторно посилити кровообіг в кінцівках, носіть взуття по сезону і на товстій підошві. Також потрібно контролювати пульс. Взимку частота серцебиття скорочується. Найбільш частий пульс в проміжках з 8 до 12 і з 18 до 20 години. В сидячому положенні пульс більше на 5 ударів, в стоячому – на 10-15. Фізичне навантаження (в тому числі підйом по сходовій площадці, швидка ходьба) здатна збільшити частоту серцебиття на 20 ударів і більше. Гаряча їжа також прискорює пульс.
- викинути із осінньо-зимового меню солоні страви. Сучасні норми Всесвітньої організації охорони здоров’я рекомендують обмеження використання солі до 3 г. на добу. В холод хочеться з’їсти щось солодке, але при серцево-судинних проблемах краще відмовитись від десертів. Їх замінить курага і родзинки – джерела калію, магнію і могутні регулятори перистальтики кишківника. Швидше зігрітися допоможуть м’ясо, риба, нежирні сири, а також фрукти, наприклад банан або яблуко.
- проходити три кілометри в день. Таке ідеальне кардіонавантаження для людини. Британські медики радять долати хоча б 1600 м щоденно. В похилому віці починати прогулянки слід з повільного темпу і 300-500 м.
- пам’ятати про 15 хвилин відпочинку. На кожну годину інтенсивної інтелектуальної діяльності приходиться 15 хвилин повної релаксації. Інакше перенапруги розвитку хвороб нервової і серцево-судинної не уникнути.
- не даємо “мотору” перегріватися. Для збереження нормальної терморегуляції варто постійно поповнювати кількість рідини в організмі. Взимку слід випивати декілька ковтків води кожну годину. А одягатися так, щоб відчувати легку прохолоду.
Пам’ятайте, до найчастіших перших “дзвіночків” серцево-судинних неполадок відносяться: порушення сну (частіше всього це або неможливість заснути ввечері, або якщо частенько схоплюватися серед ночі), денна втомлюваність, здавалось би, не зрозуміло від чого, відчуття нестачі повітря при фізичному навантаженні.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |