Навіть невелика корекція харчового раціону звільнить вас від необхідності приймати додаткові ліки і захистить організм від наслідків стрибків тиску, на які страждає кожен десятий. Їжа для гіпертоніків включає в себе таке розмаїття продуктів, що ви не будете відчувати себе в чомусь обмеженим. Балувати себе “смачненьким” можна і слід, пам’ятаючи про табу.
Не варто захоплюватися калорійними стравами, оскільки зайва маса тіла підвищує тиск. Складіть збалансований раціон із продуктів, які дозволені і регулюйте кількість білку, так як при артеріальній гіпертензії слід вживати 1-2 г. білка на кілограм маси тіла. Обмежте кількість тваринних жирів і солі, оскільки вона містить натрій, який у надлишку збільшує об’єм циркулюючої крові, тим самим сприяє підвищенню тиску. Норма споживання натрію на добу – до 5-6 г., а 1 ч. л. солі містить 2 г. натрію – при цьому враховуйте, що сіль міститься в ковбасах, соусах, соліннях, маринадах, сирах, консервах і копченостях.
Гіпертонікам слід ретельно слідкувати за вживанням спиртних напоїв, враховуючи що три умовні дози алкоголю приводять до підвищення тиску. Одна доза складає 140 мл. вина, 40 мл. горілки, або 350 мл. пива. Без обмежень можна їсти овочі і фрукти, молочні продукти низької жирності, бурий рис, неочищені злаки, хліб з висівками, рибу, бобові, горіхи і насіння.
Однак медицина безсила, якщо людина не хоче бути здоровим. Виховування здорових звичок, які допоможуть в майбутньому уникнути таких хвороб, як інфаркт, інсульт слід з дитинства. Вчіть своїх дітей контролювати свою масу тіла, знижувати вживання насичених жирів, вживати більше овочів і фруктів, утримуватися від куріння та алкоголю.
Стародавні лікарі говорили, що якщо серйозно ставитися до свого харчування і приймати їжу як ліки, то в майбутньому не прийдеться приймати ліки як їжу.
Однак на екстрений випадок надійний медикамент, нормалізуючий тиск в вашій аптечці повинен бути обов’язково!
Правильне харчування в поєднанні з підібраним лікарем лікуванням – запорука вашого хорошого самопочуття.