Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №255 від 31.08.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Січень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Радить лікар

»Інсульт загрожує кожному, в кого є мозок...»

»Інсульт загрожує кожному, в кого є мозок...»

Дивлячись на струнку усміхнену Галину, ніколи не скажеш, що ця жінка перенесла тяжкий інсульт і була на межі життя та смерті. Той весняний понеділок Галина запам’ятала назавжди, хоча він нічим не вирізнявся з-поміж інших понеділків.

- Зранку у продуктовому магазинчику, де працювала жінка, відвідувачів майже не було. Побільшало їх традиційно перед обідом. Саме тоді Галина несподівано знепритомніла і зсунулася на долівку біля касового апарату, з якого із дзенькотом посипалися копійки… Карета швидкої допомоги доправила жінку в лікарню.

Після успішного курсу лікування кілька місяців пішло на реабілітацію, а в кінці серпня жінка знову вийшла на роботу. Кажуть, що Галині дуже пощастило, хоча вона побоюється повторних нападів хвороби.

Про те, що таке інсульт, як його можна уникнути або запобігти хворобі на ранній стадії, кореспондент “РР” поцікавилася в Ігора ЧЕРНЯКА - завідувача неврологічного відділення для хворих із порушенням кровообігу, фахівця вищої категорії Рівненської центральної міської лікарні (на фото). Відділення запрацювало майже п’ять років тому. Саме тут проводиться цілодобовий прийом хворих із діагнозом інсульт.

Наше неврологічне відділення розраховане на 60 ліжко-місць, і, на жаль, усі вони впродовж року заповнені.

- Що ж таке інсульт?

- Інсульт (або апоплексія, мозковий удар) - гостре порушення мозкового кровообігу з пошкодженням судин мозку і, як наслідок, порушенням його функцій. Залежно від перебігу хвороби відбувається крововилив у мозок або закупорка (тромбоз) мозкових судин. Це досить поширена патологія головного мозку, яка є однією з найактуальніших медико-соціальних проблем сучасності. Це хвороба, яка, на жаль, часто супроводжується тривалою втратою працездатності, інвалідністю, а то й смертністю. Щорічно у світі реєструється більше шести мільйонів випадків інсульту. В Україні ж інсульт виникає кожні чотири хвилини.

- Серед населення чомусь побутує думка, що інсульт - це, насамперед, крововилив у мозок.

- Насправді, більш поширеним у нашій практиці є ішемічний інсульт, який виникає через недостатнє надходження крові до мозку внаслідок закупорки артерій. Тому, за статистикою, приблизно 80 відсотків складають ішемічні інсульти, а двадцять - геморагічні, тобто з крововиливом.

Чому так відбувається? Та тому, що інсульт - це не самостійне захворювання, а переважно - наслідок гіпертонічної хвороби і атеросклерозу судин головного мозку. Прояви інсульту залежать від локалізації ураження, адже конкретні ділянки мозку відповідають за певні функції нашого організму. Тому часто хворі раптово падають, втрачають свідомість, у них наступає параліч рук і ніг, як правило, з одного боку, також можливе порушення мовлення. У перші години хвороби виникає порушення дихання, судоми, блювота.

- Кажуть, що у більшості людей інсульт виникає зненацька. Але ж мають бути якісь, так би мовити, передвісники?

- Певна річ. Наприклад, при гіпертонії та атеросклерозі відчувається важкість у голові, посилюється головний біль, можливі запаморочення. Крім вказаних, є чимало хвороб, які також порушують функцію судин головного мозку: цукровий діабет, підвищений рівень холестерину у крові, ревматизм, хвороби серця, що спричиняють порушення ритму. До цього додаються, як ми кажемо, некеровані фактори: спадковість, вік, навіть расова належність. Тобто, доведено, що у європейців частіше виникає інсульт, порівняно з азіатами та африканцями. Неприємним є й те, що інсульт за останні роки “помолодшав” і вражає молодих осіб - до речі, як у нас, так і за кордоном.

- Як же вберегтися від цієї небезпечної хвороби?

- Щоб запобігти інсульту, переконливо раджу всім, а людям-гіпертонікам похилого віку в першу чергу - регулярно контролювати кров’яний тиск, особливо у спекотну погоду. Хоча сезонності як такої в інсульту немає, адже ця хвороба фіксується мало не щохвилини. Також варто зменшити вживання повареної солі в їжу, повністю відмовитися від куріння та обмежити вживання алкоголю. Натомість регулярні фізичні вправи повинні стати важливим елементом повсякденного життя.

- Нині українські лікарі досліджують методи, які найліпше підходять для профілактики мозкового удару, створено реєстр хвороби, де фіксуються усі випадки інсультів та фактори ризику його виникнення. На вересень планується провести перший національний конгрес на тему: “Інсульт та судинно-мозкова патологія”. В Україні також створена громадська організація “Українська Асоціація боротьби з інсультом”.

- Хто має родичів або знайомих, які перенесли інсульт, добре знає, що це таке. Часто лікарі для уникнення повторних інсультів рекомендують звертатися у клініку в Празі (Чехія), де проводяться операції за допомогою такого апарата, як гамма-ніж.

- У нашому відділенні застосовуються консервативні методи лікування. А геморагічний інсульт, який виникає внаслідок розриву аневризми, і є найнебезпечнішим у плані рецидиву, найкраще лікується за допомогою хірургічного втручання. Операцію зі скальпелем, звісно, не порівняти із втручанням за допомогою лазерного променя. Така операція не травматична і безболісна, людина швидко повертається до продуктивного життя і не стає інвалідом.

31.08.2006Ольга ЯРОШ


Переглядів: 1012

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1200 від 09.01.2025p.
¤ 
Навіщо нам спати?

Навіщо нам спати?

У нашому суспільстві існує міф, що багато сплять ліниві люди. Але насправді сон – це не про лінь, а про здоров’я. Спроби «виграти» час за рахунок скорочення сну зазвичай призводять до зворотного ефекту: ми починаємо витрачати більше часу на виправлення помилок і боротьбу з наслідками недосипання....

¤ 
Кава допомагає від головного болю?

Кава допомагає від головного болю?

Кава містить кофеїн – природний стимулятор, який впливає на кровоносні судини та мозок. Ось як це працює....

¤ 
Міжнародна взаємодія: Рівненщина розбудовує партнерство зі Швецією

Міжнародна взаємодія: Рівненщина розбудовує партнерство зі Швецією

Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Павленко та радниця голови Ольга Яцук провели продуктивну зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Швеції Мартіном Обергом....

¤ 
На Рівненщині працюють понад тисячу надавачів психосоціальних послуг

На Рівненщині працюють понад тисячу надавачів психосоціальних послуг

У Рівненській ОДА відбулося засідання робочої групи з питань підтримки ментального здоров’я при Координаційному центрі підтримки цивільного населення. Під час зустрічі підсумували 2024 рік. Обговорили досягнення, виклики та визначили пріоритетні напрями на майбутнє. Особливу увагу було приділено заходам підтримки психологічного благополуччя населення, зокрема ветеранів, дітей, ВПО та інших вразливих категорій громадян....

¤ 
Рівне виділяє на питання, пов’язані з обороною, 25 % бюджету 2025 року, за виключенням обов’язкових та цільових видатків

Рівне виділяє на питання, пов’язані з обороною, 25 % бюджету 2025 року, за виключенням обов’язкових та цільових видатків

Члени Рівненського міськвиконкому погодили проєкт бюджету громади на 2025 рік....

¤ 
Віталій Кличко передав прикордонникам допомогу від громади Києва – квадрокоптери DJI Mavic

Віталій Кличко передав прикордонникам допомогу від громади Києва – квадрокоптери DJI Mavic

Мер Києва Віталій Кличко передав бійцям Державної прикордонної служби партію допомоги від київської громади та розповів, як столиця допомагала прикордонникам з початку повномасштабної війни....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22605)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18504)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15524)
• Допомога під час карантину [967] (15500)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15244)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15114)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15043)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14993)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14974)
• Живи до ста! [965] (14909)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14865)
• Бюджет і ми… [965] (14846)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14729)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14699)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14567)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14507)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14164)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14128)

ТОП-15 свіжого номера:

• Віталій Кличко передав прикордонникам допомогу від громади Києва – квадрокоптери DJI Mavic (827)
• Госпіталь та лікарня Рівненщини – серед пріоритетних інвестиційних проєктів МОЗу на 2025 рік (201)
• Кава допомагає від головного болю? (103)
• Рівне виділяє на питання, пов’язані з обороною, 25 % бюджету 2025 року, за виключенням обов’язкових та цільових видатків (93)
• На Рівненщині працюють понад тисячу надавачів психосоціальних послуг (92)
• Махрові рушники будуть м’які, завдяки цьому дешевому аптечному засобу (91)
• Як потрібно зберігати спеції? (86)
• Застосовуємо відходи з користю (85)
• Міжнародна взаємодія: Рівненщина розбудовує партнерство зі Швецією (84)
• Навіщо нам спати? (84)
• Забудьте про замочування в молоці: рекомендований замінник для готування печінки (81)
• Засіб для чищення зі шкірки лимона (80)
• Видобували, зберігали та збували «сонячне» каміння (80)
• А якщо не пара? (79)
• Лимонний тірамісу (78)



Warning: require_once(/home/rakursrovnoua/public_html): Failed to open stream: No such file or directory in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php on line 10

Fatal error: Uncaught Error: Failed opening required '' (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php80/root/usr/share/pear') in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php:10 Stack trace: #0 /home/rakursrovnoua/public_html/info.php(316): include() #1 {main} thrown in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php on line 10